جمعه 04 فروردین، 1402

کدخبر: 3038 13:23:27 1393-04-15
فروش شرکتهای زیرمجموعه بانک ملی بزودی

فروش شرکتهای زیرمجموعه بانک ملی بزودی

دسته‌بندی: بدون دسته‌بندی
فروش شرکتهای زیرمجموعه بانک ملی بزودی

فروش شرکتهای زیرمجموعه بانک ملی بزودی

دسته‌بندی: بدون دسته‌بندی

گروه بازارپول : مدیرعامل بانک ملی با بیان اینکه جزئیات مصوبه شورای پول و اعتبار را در سایت بانک مرکزی مشاهده کردم، گفت: از این تصمیم شورای پول و اعتبار استقبال می‌کنیم چرا که نرخ سود مناسبی برای نرخ سود تسهیلات مبادله‌ای و مشارکتی تعیین شده است

عبدالناصر همتی بیان اینکه هنوز بخشنامه نرخ سود تسهیلات بانکی به دست ما نرسیده است،به فارس اظهارداشت: جزئیات مصوبه را در سایت بانک مرکزی مشاهده کردیم و انشاالله آن را اجرایی خواهیم کرد.
وی افزود: از این تصمیم شورای پول و اعتبار استقبال می‌کنیم چرا که نرخ سود مناسبی برای نرخ سود تسهیلات مبادله‌ای و مشارکتی تعیین شده است.
رئیس شورای هماهنگی بانک‌های دولتی درخصوص نرخ سود عقود مشارکتی، گفت: حداقل نرخ برای این عقود 21 درصد تعیین شده و با توجه به اینکه ما در بانک ملی به دنبال پرداخت تسهیلات با سود‌های بالا نیستیم، نرخ مناسبی برای تسهیلات به تولید است که البته تسهیلاتی که در قالب عقود مشارکتی به بخش خدمات و بازرگانی پرداخت خواهیم کرد، می‌تواند نرخ بالاتری داشته باشد.
*مانده 40 هزار میلیارد تومانی تسهیلات اعطایی بانک ملی به تولید
مدیرعامل بانک ملی در پاسخ به این سوال که برآورد شما از میزان پرداخت تسهیلات در سال جاری، چقدر است، گفت: در سال گذشته یک میلیون و 326 هزار و 589 فقره تسهیلات به ارزش 21 هزار و 800 میلیارد تومان پرداخت شد که مانده تسهیلات پرداختی بانک در پایان سال گذشته را به 65 هزار و 400 میلیارد تومان رساند.
به گفته وی از مجموع مانده تسهیلات اعطایی 40 هزار و 700 میلیارد تومان به بخش‌های کشاورزی، صنعت و معدن و ساختمان پرداخت شده است.
همتی با بیان اینکه افزایش پرداخت تسهیلات مشروط به افزایش منابع است، افزود: پیش‌بینی اولیه ما این است که در سال جاری حداقل 20 درصد رشد منابع داشته باشیم.
وی با اشاره به شناسایی 410 پروژه کلان نیمه تمامی که در گذشته از بانک ملی تسهیلات دریافت کرده‌اند، اظهارداشت:‌ اولویت بانک اتمام این پروژه‌ها است و به تازگی 15 هزار میلیارد ریال تسهیلات برای آنها پرداخت شده و برآورد ما این است که برای تعیین تکلیف آنها تا پایان شهریور ماه حداکثر حدود 15 هزار میلیارد ریال دیگر اعتبار نیاز است.
مدیرعامل بانک ملی گفت: مانده تسهیلات پرداختی برای تولید 407 هزار میلیارد ریال، صادرات 41 هزار میلیارد ریال، 147 هزار میلیارد ریال خدمات و 90 هزار میلیارد ریال بازرگانی است که مقایسه این ارقام نشان می‌دهد بیش از 60 درصد تسهیلات بانک ملی به صنعت و معدن، کشاورزی و ساختمان پرداخت شده است.
*اجرای اصلاحات ساختاری در بانک ملی
وی با بیان اینکه باید اصلاحات ساختاری در بانک ملی برای بهبود فعالیت‌ها انجام شود، گفت: مهمترین هدف ما در روان‌سازی امور و اصلاح ساختار مالی، بهینه‌سازی سرمایه‌گذاری‌ها و در آینده‌ای نزدیک فروش شرکت‌های زیرمجموعه بانک ملی است.

  • دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است.
  • افزودن دیدگاه


JahanEghtesadNewsPaper

جستجو


  |