کد خبر: 4966
تاریخ انتشار: ۰۴ شهریور ۱۳۹۳
گروه : ایران

فرجی دانا قربانی غرور نمایندگان مجلس شد

فرجی دانا قربانی غرور نمایندگان مجلس شد

  نماينده مردم اروميه در مجلس معتقد است که رضا فرجي دانا قرباني غرور نمايندگاني شد که تنها به دنبال يک قرباني گرفتن از دولت بودند و در اين ميان يکي از قدرتمند‌ترين وزراي کابينه را قرباني کردند.
عابد فتاحي نماينده اروميه در مجلس در گفت‌و‌گو با ايلنا در ارتباط با اينکه چرا هيچ کدام از موارد استيضاح رضا فرجي دانا در جلسه استيضاح به اثبات نرسيد گفت: من احساس مي‌کنم از بعد از انقلاب هيچ استيضاحي در طبقات اجتماعي و توده‌هاي مردم به اندازه استيضاح فرجي دانا تاثيرگذار نبوده است. اين استيضاح به اندازه‌اي در ميان طبقه‌هاي جامعه رسوخ پيدا کرده بود که مردم به شدت پيگير انجام نشدن آن بودند. مردم تماس‌هاي مکرري با نمايندگان مجلس داشتند تا نظرات خود را به آنان منتقل کنند. حتي در بسياري از حوزه‌هاي انتخابيه نيز مردم به دفا‌تر نمايندگان مجلسي که طرح استيضاح را امضا کرده بودند مراجعه مي‌کردند و از آنان مي‌خواستند که امضاي خود را پس بگيرند.
وي افزود: آقاي فرجي دانا در جلسه استيضاح دفاع بسيار خوبي داشتند اما من فکر مي‌کنم که ايشان قرباني شناخت دقيق و وسيع خود از دانشگاه‌ها شد. ايشان معتقد بودند که نبايد دانشگاه‌ها را همچون مدارس اداره کرد چراکه دانشجويان دانش آموز نيستند و بايد از آنجايي که آنان آينده جامعه هستند به خوبي به وضعيت آنان رسيدگي شود. آقاي فرجي دانا معتقد بود که دانشجويان بايد در فضاي راحت و آرامي تحصيل کنند و مقداري هم تحرک داشته باشند.
فتاحي با تاکيد بر اينکه مشکل فرجي دانا به هيچ عنوان مسائل سياسي نبود، خاطرنشان کرد: برادران ما در جبهه پايداري و عده‌اي از اعضاي فراکسيون رهروان ولايت يکي از بهترين وزراي دولت را که جزء دانمشندان معاصر بود را برکنار کردند. دانشجويان و اساتيد نامه‌هاي بسياري امضا کردند و خواهان ماندن وزير علوم شدند. با اين وجود براي دانشگاه‌هاي ما بسيار حيف بود که چنين وزير توانمند و خوش انديشه‌اي برکنار شود.
اين نماينده مجلس افزود: من در زمان راي گيري از بسياري از نمايندگان خواهش کردم که اجازه ماندن وزير در وزارت خانه را بدهند اما آنان استدلال مي‌آوردند که‌شان مجلس برايشان مهم است. اما استدلال من اين است که فرجي دانا قرباني غرور نمايندگان شد. استيضاح کنندگان به هيچ عنوان هدفمند کار نکردند و تنها به دنبال اين بودند که از دولت قرباني بگيرند. در همين راستا هم قدرتمند‌ترين و بهترين وزير کابينه را قرباني کردند اما به نظر من تيراندازي آنان بي‌هدف بود.
اين نماينده مجلس در مورد اتهامات وارد شده به فرجي دانا در جلسه استيضاح از جمله برگرداندن استادان داراي مورد اخلاقي به دانشگاه نيز گفت: همه افرادي که آقاي فرجي دانا به دانشگاه‌ها بازگرداندند با مجوز وزارت اطلاعات بوده است.