فرجی دانا قربانی غرور نمایندگان مجلس شد

0
۲۵۱ بازدید

  نماینده مردم ارومیه در مجلس معتقد است که رضا فرجی دانا قربانی غرور نمایندگانی شد که تنها به دنبال یک قربانی گرفتن از دولت بودند و در این میان یکی از قدرتمند‌ترین وزرای کابینه را قربانی کردند.
عابد فتاحی نماینده ارومیه در مجلس در گفت‌و‌گو با ایلنا در ارتباط با اینکه چرا هیچ کدام از موارد استیضاح رضا فرجی دانا در جلسه استیضاح به اثبات نرسید گفت: من احساس می‌کنم از بعد از انقلاب هیچ استیضاحی در طبقات اجتماعی و توده‌های مردم به اندازه استیضاح فرجی دانا تاثیرگذار نبوده است. این استیضاح به اندازه‌ای در میان طبقه‌های جامعه رسوخ پیدا کرده بود که مردم به شدت پیگیر انجام نشدن آن بودند. مردم تماس‌های مکرری با نمایندگان مجلس داشتند تا نظرات خود را به آنان منتقل کنند. حتی در بسیاری از حوزه‌های انتخابیه نیز مردم به دفا‌تر نمایندگان مجلسی که طرح استیضاح را امضا کرده بودند مراجعه می‌کردند و از آنان می‌خواستند که امضای خود را پس بگیرند.
وی افزود: آقای فرجی دانا در جلسه استیضاح دفاع بسیار خوبی داشتند اما من فکر می‌کنم که ایشان قربانی شناخت دقیق و وسیع خود از دانشگاه‌ها شد. ایشان معتقد بودند که نباید دانشگاه‌ها را همچون مدارس اداره کرد چراکه دانشجویان دانش آموز نیستند و باید از آنجایی که آنان آینده جامعه هستند به خوبی به وضعیت آنان رسیدگی شود. آقای فرجی دانا معتقد بود که دانشجویان باید در فضای راحت و آرامی تحصیل کنند و مقداری هم تحرک داشته باشند.
فتاحی با تاکید بر اینکه مشکل فرجی دانا به هیچ عنوان مسائل سیاسی نبود، خاطرنشان کرد: برادران ما در جبهه پایداری و عده‌ای از اعضای فراکسیون رهروان ولایت یکی از بهترین وزرای دولت را که جزء دانمشندان معاصر بود را برکنار کردند. دانشجویان و اساتید نامه‌های بسیاری امضا کردند و خواهان ماندن وزیر علوم شدند. با این وجود برای دانشگاه‌های ما بسیار حیف بود که چنین وزیر توانمند و خوش اندیشه‌ای برکنار شود.
این نماینده مجلس افزود: من در زمان رای گیری از بسیاری از نمایندگان خواهش کردم که اجازه ماندن وزیر در وزارت خانه را بدهند اما آنان استدلال می‌آوردند که‌شان مجلس برایشان مهم است. اما استدلال من این است که فرجی دانا قربانی غرور نمایندگان شد. استیضاح کنندگان به هیچ عنوان هدفمند کار نکردند و تنها به دنبال این بودند که از دولت قربانی بگیرند. در همین راستا هم قدرتمند‌ترین و بهترین وزیر کابینه را قربانی کردند اما به نظر من تیراندازی آنان بی‌هدف بود.
این نماینده مجلس در مورد اتهامات وارد شده به فرجی دانا در جلسه استیضاح از جمله برگرداندن استادان دارای مورد اخلاقی به دانشگاه نیز گفت: همه افرادی که آقای فرجی دانا به دانشگاه‌ها بازگرداندند با مجوز وزارت اطلاعات بوده است.

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=4966