کد خبر: 4755
تاریخ انتشار: ۲۸ مرداد ۱۳۹۳

فتح قله سبلان توسط دانش آموزان انجمن اسلامی

فتح قله سبلان توسط دانش آموزان انجمن اسلامی


دانش آموزان انجمن اسلامی به همراه دبیر کل اتحادیه ،با پیام یاد شهدای دانش آموز و حمایت از کودکان غزه موفق به فتح قله سبلان ،سومین ارتفاع بلند ایران شدند.
به گزارش جهان اقتصاد به نقل از  روابط عمومی و امور بین الملل دفتر مرکزی اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان،اعضای اتحادیه انجمن اسلامی دانش آموزان  ظهر دیروز موفق به فتح قله ۴۸۱۱ متری سبلان شدند. و بر فراز بام سبلان ، پرچم منحوس صهیونیزم را به آتش کشیدند و پرچم افتخار آفرین ایران و حزب الله لبنان و فلسطین قهرمان را نصب کردند.
فتح قله سبلان با اجتماع ۱۵۰ دانش آموز منتخب کشور ودبیرکل اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان و دیگر مسئولان اتحادیه صورت گرفت.   
دانش آموزان انجمن اسلامی ،کوهنوردی و صعود به قله سبلان را ازصبح روزدوشنبه ۲۷ مرداد آغاز و ظهر روز سه شنبه ۲۸ مرداد توانستند قله سبلان را فتح کنند و صعود کنندگان تجارب مختلفی را در این اردو کسب کردند که از جمله می توان به دمای منفی ۱۵ درجه اشاره کرد.  
از اهم برنامه های فتح دسته جمعی قله سبلان می توان به کارگاه های  مختلف فرهنگی و محتوایی در قالب گروه بندی و کار تشکیلاتی و جهادی در بستر طبیعت سبلان ، طبیعت گردی، استفاده از آبگرم شابیل، حضور در بستر رودخانه تشکیل جلسات مباحثه گروهی با موضوعات فرهنگی و برگزاری برنامه های ورزشی و فرهنگی متنوع اشاره نمود.
دانش آموزان انجمن اسلامی پس از ۱۰ سال ،باردیگر موفق به فتح سومین ارتفاع بلند ایران شوند.
لازم به ذکر است قله سبلان سومین قله بلند ایران و یک کوه آتشفشانی غیر فعال است که در قله آن دریاچه‌ای زیبا به چشم می‌خورد و تمام قلل آن در ایام سال پوشیده از یخ و برف‌های دائمی است.