دوشنبه 27 فروردین، 1403

کدخبر: 3349 15:06 1393/04/22
عوامل موثر بر قیمت طلا در روزهای آینده

عوامل موثر بر قیمت طلا در روزهای آینده

دسته‌بندی: بدون دسته‌بندی
عوامل موثر بر قیمت طلا در روزهای آینده

عوامل موثر بر قیمت طلا در روزهای آینده

دسته‌بندی: بدون دسته‌بندی

گروه بازارپول : تحلیلگران اقتصادی کیتکو نیوز بر این باورند که تنش های سیاسی بین المللی و اظهارات جانت یلن رئیس فدرال رزرو آمریکا در کنگره مهمترین عوامل موثر بر قیمت طلا در روزهای آینده می باشند

به گزارش کیتکو نیوز، کارشناسان برجسته اقتصادی معتقدند، تشدید تنش های سیاسی و درگیری های خاور میانه و همچنین سخنرانی یلن در جمع نمایندگان کنگره آمریکا تاثیر زیادی بر نوسانات ارزش دلار آمریکا خواهد داشت و این مساله عامل موثری بر تعیین قیمت طلا خواهد بود.
بر اساس این گزارش قیمت جهانی طلا هفته گذشته ۱٫۳ درصد و قیمت نقره نیز بیش از ۱٫۵ درصد رشد داشته است. اکثر کارشناسان شرکت کننده در نظرسنجی کیتکو نیوز اعلام کردند قیمت طلا در هفته آینده با افزایش روبرو خواهد شد.
به باور تحلیلگران ادامه حملات رژیم صهیونیستی به نوار غزه و بحران سومین بانک بزرگ پرتغال نیز تاثیر زیادی بر افزایش قیمت طلا داشته است.
جورج گرو کارشناس ارشد موسسه مالی آر بی سی نیز تاکید کرد: علاوه بر بحران خاورمیانه اقدام اخیر کره شمالی در شلیک موشک های بالستیک نیز تاثیر زیادی بر نگرانی بازارهای بین المللی داشته ولی کمتر کسی به این مساله توجه کرده است.
برخی تحلیلگران اقتصادی نیز به شدت نگران تحولات مربوط به اوضاع روسیه و اوکراین هستند. شرایط سوریه و سرزمین های اشغالی نیز به گونه ای است که هرگونه تحولات جدیدی می تواند تاثیر زیادی بر قیمت جهانی طلا داشته باشد.
جانت یلن نیز قرار است روز سه شنبه هفته جاری در نشست کمیته پولی کنگره آمریکا شرکت و سخنرانی کند. به نظر می رسد اظهارات یلن تاثیر زیادی بر روند تحولات ارزش دلار و قیمت طلا خواهد داشت.
افزایش نرخ بهره آمریکا زودتر از انتظارات خواهد بود
در حالی که بازارهای بین المللی منتظر روشن شدن وضعیت سیاست های پولی فدرال رزرو آمریکا به خصوص نرخ بهره است رئیس فدرال رزرو فیلادلفیا اظهار نظر جالبی در این خصوص داشته است.
به گزارش رویترز، در شرایطی که بسیاری از تحلیلگران اقتصادی بر این باورند که فدرال رزرو تا پایان سال ۲۰۱۴ میلادی نرخ بهره را افزایش نخواهد داد ولی چارلز پلوسر رئیس فدرال رزرو فیلادلفیا تصریح کرد: فدرال رزرو زودتر از زمانی که بسیاری از افراد فکر می کنند نرخ بهره را افزایش خواهد داد.
بر اساس این گزارش وی افزود: با توجه به آمارهای جدید مربوط به نرخ تورم و وضعیت بازار اشتغال فدرال رزرو زودتر از انتظارات اولیه نرخ بهره را افزایش خواهد داد.
به اعتقاد تحلیلگران اقتصادی افزایش نرخ بهره می تواند موجب افزایش ارزش دلار شده و این مساله تاثیر منفی بر قیمت طلا خواهد داشت.
به گزارش طلا ،وی افزود: فدرال رزرو به دستیابی به بسیاری از اهداف اقتصادی خود نزدیک شده است و نباید نرخ بهره را تا دستیابی به همه اهداف خود نزدیک به صفر نگه دارد. بسیاری از شاخص های اقتصادی نشان می دهد که فدرال رزرو باید نرخ بهره را افزایش دهد.  • دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است.
  • افزودن دیدگاه


JahanEghtesadNewsPaper

جستجو


  |