کد خبر: 5791
تاریخ انتشار: ۱۸ مهر ۱۳۹۳
گروه : ایران

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس: بهانه بابک زنجانی، با رفع تحریمش از سوی دولت انگلیس از بین رفت

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس: بهانه بابک زنجانی، با رفع تحریمش از سوی دولت انگلیس از بین رفت

عضو کميسيون برنامه و بودجه مجلس شوراي اسلامي با بيان اينکه پول حاصل از فروش نفت در جايي وجود دارد، گفت: با رفع تحريم بابک زنجاني، بهانه او مبني بر وجود مانع تحريم براي بازگرداندن اموالش از بين رفت.

'عزت الله يوسفيان ملا' روز جمعه در گفت وگو با ايرنا، درباره اينکه آيا با وجود رفع تحريم بابک زنجاني از سوي دولت انگليس، اميدي براي بازگرداندن پولهاي او در خارج از کشور وجود دارد، افزود: اگر اموالي پيدا شود، راحت تر مي توان به جلو گام برداشت.
نماينده مردم آمل در مجلس شوراي اسلامي با بيان اينکه زنجاني تاکنون واقعيت را نگفته است، اظهار کرد: آدرس هايي که او درخصوص اموالش داده است نادرست بوده اما به هرحال، پولها وجود دارد.
يوسفيان ملا با تاکيد براينکه وزارت امور خارجه براي پيدا شدن پول ها بايد تلاش بيشتري انجام دهد، ادامه داد: اين پولها که به آتش زده نشده است و مطمئنا در جايي وجود دارد و با تلاش بيشتر وزارت امور خارجه اميدواريم هرچه زودتر بازگردانده شود.
عضو کميسيون برنامه و بودجه مجلس شوراي اسلامي در پاسخ به اين سوال که 'سخنگوي دستگاه قضا در هفتادمين نشست خبري اش گفته بود اموالي که اين فرد ادعا کرده در کشورهاي اشاره شده وجود ندارد'، گفت: آقاي اژه اي درست گفتند و تا الان دسترسي به اين اموال پيدا نشده است اما اگر اين پولها پيدا شود، با وجود رفع تحريم ها ، مي توان آنها را برگرداند.

به گفته وي ، بهانه اصلي و عمده بابک زنجاني تحريم بود و ادعا مي کرد با وجود تحريم نمي توان پول ها را بازگرداند که ديگر اين بهانه از بين رفت.
يوسفيان ملا خاطرنشان کرد: تصورم اين است که اين پولها پيدا مي شود و اين قضيه به نتيجه مي رسد.
زنجاني که در گفت وگو با يک خبرگزاري ، خود را سرباز بسيجي معرفي کرده بود، تجارتش را با دباغي آغاز کرد و در دولت دهم با وجود تحريم نفت جمهوري اسلامي ايران، واسطه فروش نفت شد.
وي علاوه بر تجارت کالاهاي مختلف و نيز فروش نفت ، مالک باشگاه فوتبال و شرکت هواپيمايي است و سهامدار بانک نيز بوده و در پروژه هاي سينمايي هم سرمايه گذاري کرده است.
بيژن زنگنه وزير نفت در شهريور سال 92 از بدهکاري 2 ميليارد دلاري اين فرد به وزارت نفت خبر داده بود.
زنجاني در تاريخ 9دي 1392 توسط دادستاني کل کشور بازداشت و براساس اظهارات بيژن نامدار زنگنه، کميته مشترک کميسيون هاي اصل نود و انرژي مجلس طي 6 بهمن سال 1392 به منظور پيگيري پرونده بدهي نفتي او تشکيل شد.
سخنگوي دستگاه قضا در نشست هاي خبري مختلف از صادق نبودن اين فرد سخن گفت و بيان داشت: اموالي که او ادعا کرده در کشورهاي خارجي وجود دارد، صحت ندارد و تا کنون دسترسي به اموالش پيدا نشده است.