کد خبر: 176061
تاریخ انتشار: ۲۲ فروردین ۱۴۰۱

عربستان با بوئینگ برای ساخت قطعات هواپیما توافق کرد

عربستان با بوئینگ برای ساخت قطعات هواپیما توافق کرد

به گزارش جهان اقتصاد به نقل از ایلنا؛ شرکت صنایع نظامی عربستان از امضای قرارداد مشارکت راهبردی با شرکت آمریکایی “بوئینگ”، پیشرو در جهان در صنایع هوافضا، دفاعی، فضایی و سیستم‌های امنیتی برای ایجاد یک پروژه استراتژیک مشترک در این کشور خبر داد که شامل ساخت قطعات هلیکوپتر می‌شود.

 رئیس هیئت مدیره (سامی)، احمد بن عقیل الخطیب، گفت: این سرمایه گذاری مشترک برای پاسخگویی به نیازهای بخش هوانوردی رو به رشد در  سعودی خدمات ارائه و راه را برای همکاری‌های مثمر ثمر در سال‌های آینده هموار می‌کند.

ولید بن عبدالمجید ابوخالد، مدیر عامل شرکت صنایع نظامی عربستان سعودی اعلام کرد که قرارداد همکاری و مشارکت راهبردی با بوئینگ به عنوان اولین گام برای حمایت از این شرکت آغاز خواهد شد و از هلیکوپترها پشتیبانی کند.

وی افزود: «قطعاتی از این هواپیما در عربستان سعودی توسط شرکت صنایع نظامی (سامی) ساخته می‌شود، به‌ویژه قطعاتی که روی هواپیما نصب می‌شود.

وی ادامه داد: بیش از همه، کار با بوئینگ برای توسعه قابلیت‌های محلی ما و آموزش و واجد شرایط ساختن مهندسان سعودی برای کار بر روی سیستم‌های پیشرفته بوئینگ در حال انجام است.

وی ابراز امیدواری کرد که این سرمایه گذاری مشترک “اولین گام به سوی مشارکت راهبردی گسترده‌تر بین (سامی) و بوئینگ در آینده باشد که شامل پلت فرم‌ها و خدمات بیشتری در این زمینه می‌شود.

بر اساس توافق جدید، دو طرف از طریق یک شرکت با مسئولیت محدود برای ارائه خدمات تعمیر و نگهداری، تعمیر، تعمیرات اساسی و پایداری هلیکوپترهایی که در حال حاضر در سعودی فعالیت می‌کنند، همکاری خواهند کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.