کد خبر: 12321
تاریخ انتشار: ۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۴
گروه : ایران

عراقچی: می خواهیم تا چند روز آینده به پیش نویس توافق برسیم

عراقچی:   می خواهیم تا چند روز آینده به پیش نویس توافق برسیم

 سید عباس عراقچی گفت مذاکره کنندگان ایران یک « کار سنگین دو ماهه را شروع کرده اند » و افزود : هدف ما این است که ظرف چند روز اینده به پیش نویس توافق جامع برسیم.

عضو ارشد تیم مذاکره کننده ایران گفت: امیدواریم ظرف چند روز اینده به یک پیش نویس توافق برسیم . اگرچه کارسختی است و به طور حتم این اولین پیش نویس پر از موارد اختلافی و پرانتر خواهد بود که باید بعدا در مورد انها تصمیم گیری شود.

عراقچی خاطرنشان کرد: این پیش نویس شامل ضمائمی خواهد بود که کار بر روی آن را هم کارشناسان شروع کرده اند و روی جزییات بحث می شود.

وی اظهارداشت: از روز پنج شنبه در نیویورک کار نگارش همراه با هلگا اشمید به نمایندگی از 1+5 شروع شده است . هدف ما این است که به یک پیش نویس اولیه برسیم و برای این کار هرچند روز که لازم باشد برای این کار در نیویورک اختصاص دهیم تا از فرصتی که همه حضور دارند استفاده کنیم.

معاون حقوقی و بین الملل وزارت خارجه که با خبرنگار صدا و سیما گفت و گو می کرد، هدف اصلی از حضور در نیویورک را شرکت در اجلاس بازنگری ان.پی .تی عنوان کرد ولی گفت در حاشیه آن ملاقات های مرتبط با مذاکرات هسته ای هم انجام شد از جمله با موگرینی ، کری و امانو.

تیم مذاکره کننده ایران از روز پنج شنبه کار نگارش متن توافق نهایی را در نیویورک از سر گرفت که انتظار می رود تا سه شنبه ادامه داشته باشد.