ظریف: کارشناسان باید بتوانند بدون نگرانی نظرشان را بیان کنند

0
۲۴۶ بازدید

مراسم معارفه حجت‌الاسلام و‌المسلمین مصطفی حائری فومنی، به عنوان دستیار ویژه وزیر در امور نظارتی با حضور دکتر محمدجواد ظریف وزیر محترم امور خارجه ، معاونین و مدیران ارشد دستگاه سیاست خارجی برگزار شد .
به گزارش  ایسنا  دکتر ظریف در این مراسم با اشاره به جایگاه رفیع نظارت و ارزیابی در وزارت امور خارجه ، نقش مهم بخشهای نظارتی در زمینه حسن اجرای قوانین و مقررات ، افزایش بهره وری ، شناسایی نیروهای مستعد و توانمند و کاهش بروز تخلفات اداری در دستگاه را یادآور شد و بر ضرورت تقویت این بخش تأکید کرد .
وزیر امور خارجه ، تقویت اعتماد به نفس مدیران و کارشناسان در ارائه نظر کارشناسی ، را مهم دانست و تأکید کرد که بخش های نظارتی وزارت امور خارجه می بایست فضایی را ایجاد کنند که کارشناسان بدون هیچگونه نگرانی بتوانند نظرات کارشناسی و مستدل خود را هر چند که با نظر وزیر مخالف باشد به راحتی بیان کنند .
ظریف همچنین با اشاره به نگاه روشن فومنی و سابقه موفق مدیریتی وی ، برای او در مسئولیت جدید آرزوی موفقیت کرد .
فومنی نیز در این مراسم ضمن قدردانی از حسن اعتماد وزیر امور خارجه ، تداوم خدمت به کارکنان این وزارتخانه را که قریب به نیمی از آنها ایثارگر می باشند ، افتخاری برای خود دانست .
وی همچنین بر ضرورت تلاش به منظور افزایش اعتماد کارکنان وزارت امور خارجه به بخش های نظارتی تأکید نمود و خواستار همکاری جمعی برای تقویت این بخش مهم در دستگاه دیپلماسی شد .
وی با اشاره به اهتمام جدی بخش نظارتی وزارت خارجه به اجرای منویات مقام معظم رهبری در سیاست خارجی ، تلاش برای افزایش کارآمدی بخش های نظارتی از طریق بازتعریف وظایف آنها ، آسیب شناسی عملکرد گذشته ، استفاده از شیوه های علمی ارزشیابی و بازرسی ، تقویت فرهنگ پاسخگویی و شفافیت در انجام امور و استفاده از خرد جمعی را از جمله برنامه های خود اعلام نمود .

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=5182