کد خبر: 5182
تاریخ انتشار: ۲۳ شهریور ۱۳۹۳
گروه : ایران

ظریف: کارشناسان باید بتوانند بدون نگرانی نظرشان را بیان کنند

ظریف: کارشناسان باید بتوانند بدون نگرانی نظرشان را بیان کنند


مراسم معارفه حجت‌الاسلام و‌المسلمين مصطفي حائري فومني، به عنوان دستيار ويژه وزير در امور نظارتي با حضور دکتر محمدجواد ظريف وزير محترم امور خارجه ، معاونين و مديران ارشد دستگاه سياست خارجي برگزار شد .
به گزارش  ايسنا  دکتر ظريف در اين مراسم با اشاره به جايگاه رفيع نظارت و ارزيابي در وزارت امور خارجه ، نقش مهم بخشهاي نظارتي در زمينه حسن اجراي قوانين و مقررات ، افزايش بهره وري ، شناسايي نيروهاي مستعد و توانمند و کاهش بروز تخلفات اداري در دستگاه را يادآور شد و بر ضرورت تقويت اين بخش تأکيد کرد .
وزير امور خارجه ، تقويت اعتماد به نفس مديران و کارشناسان در ارائه نظر کارشناسي ، را مهم دانست و تأکيد کرد که بخش هاي نظارتي وزارت امور خارجه مي بايست فضايي را ايجاد کنند که کارشناسان بدون هيچگونه نگراني بتوانند نظرات کارشناسي و مستدل خود را هر چند که با نظر وزير مخالف باشد به راحتي بيان کنند .
ظريف همچنين با اشاره به نگاه روشن فومني و سابقه موفق مديريتي وي ، براي او در مسئوليت جديد آرزوي موفقيت کرد .
فومني نيز در اين مراسم ضمن قدرداني از حسن اعتماد وزير امور خارجه ، تداوم خدمت به کارکنان اين وزارتخانه را که قريب به نيمي از آنها ايثارگر مي باشند ، افتخاري براي خود دانست .
وي همچنين بر ضرورت تلاش به منظور افزايش اعتماد کارکنان وزارت امور خارجه به بخش هاي نظارتي تأکيد نمود و خواستار همکاري جمعي براي تقويت اين بخش مهم در دستگاه ديپلماسي شد .
وي با اشاره به اهتمام جدي بخش نظارتي وزارت خارجه به اجراي منويات مقام معظم رهبري در سياست خارجي ، تلاش براي افزايش کارآمدي بخش هاي نظارتي از طريق بازتعريف وظايف آنها ، آسيب شناسي عملکرد گذشته ، استفاده از شيوه هاي علمي ارزشيابي و بازرسي ، تقويت فرهنگ پاسخگويي و شفافيت در انجام امور و استفاده از خرد جمعي را از جمله برنامه هاي خود اعلام نمود .