جمعه 01 تیر، 1403

کدخبر: 3343 15:02 1393/04/22
طرح نمایندگان برای تحقیق‌وتفحص از بانکها

طرح نمایندگان برای تحقیق‌وتفحص از بانکها

دسته‌بندی: بدون دسته‌بندی
طرح نمایندگان برای تحقیق‌وتفحص از بانکها

طرح نمایندگان برای تحقیق‌وتفحص از بانکها

دسته‌بندی: بدون دسته‌بندی

گروه بازارپول : عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی از تهیه طرح تحقیق و تفحص بانکها و موسسات مالی بابت پرداخت وام های بالای 100 میلیارد ریال در 10 سال گذشته خبر داد

احمد امیرآبادی اظهار داشت: بر اساس بند 28 قانون بودجه سال 90 ، بند 29 قانون بودجه سال 91 و بند 16 قانون بودجه سال 92 که در مورد استمهال تسهیلات و بدهی های بانکی است از سوی تعدادی از نمایندگان طرح تحقیق و تفحصی تنظیم شده است.
نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: تحقیق و تفحص از بانک ها و موسسات مالی و اعتباری بابت تسهیلات بالای 100 میلیارد ریال طی 10 سال گذشته به هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی تقدیم شده است تا این موضوع مورد بررسی قرار گیرد.
وی در خصوص محورهای اصلی این تحقیق و تفحص گفت: نمایندگان امضا کننده این طرح می خواهند بررسی کنند که این تسهیلات چگونه پرداخت شده است، تضمین هایی که برای دریافت این تسهیلات داده شده چگونه بوده و ساختمان هایی که در راستای تضمین ها کارشناسی شده است در چه روندی مورد کارشناسی قرار گرفته اند زیرا اطلاعاتی وجود دارد که کارشناسی ها صوری بوده و املاکی که بابت تضمین گرفته شده اند ارزششان کمتر از وامی بوده که بانک ها پرداخت کرده اند.
عضو فراکسیون اصولگرایان تصریح کرد: علت معوق شدن تسهیلات و دلایل عدم پیگیری بازپرداخت تسهیلات و محل مصرف تسهیلات نیز از محورهای مهم این تحقیق و تفحص است زیرا بر اساس اطلاعات موجود تسهیلاتی که بابت تولید و امور مختلف گرفته شده است در محل های مذکور به مصرف نرسیده است.
به گزارش مهر ،وی ادامه داد: امضا کنندگان این طرح تحقیق و تفحص شامل احمد توکلی، علیرضا زاکانی، الیاس نادران، غلامرضا مصباحی مقدم، احمدامیرآبادی و جمیری هستند.  • دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است.
  • افزودن دیدگاه


JahanEghtesadNewsPaper

جستجو


  |