ضعف آموزش های مدیریتی در صنعت از دلایل کاهش بهره وری است

0
۲۹۴ بازدید

گروه تولید: موسس کانون علمی پژوهشی مخترعان و نخبگان ایران گفت : صاحبان صنایع قبل از دریافت جواز تاسیس باید آموزش مدیریت ببینند‎.

‎فرهاد خاجوئی با بیان اینکه ضعف آموزش های مدیریتی در بخش صنعت یکی از دلایل کاهش بهره وری است افزود : حوزه صنعت به برنامه جامع آموزشی نیاز دارد که می توان این آموزش ها را بصورت دوره های فشرده و پیش از صدور مجوزهای صنعتی ارائه داد‎.
‎وی تصریح کرد : پس از پایان دوره های آموزشی می توان گواهی تایید صلاحیت مدیریت صادر کرد و شماره این گواهی آموزشی را در جواز تاسیس واحد صنعتی درج کرد و به این ترتیب مانع از ورود افراد غیر متخصص به حوزه صنعت شد‎.
‎گفتنی است ؛ مهندس فرهاد خاجوئی از جمله مخترعین و مبتکرین با ثبت رسمی و قانونی چندین اختراع و از موسسین کانون علمی پژوهشی مخترعان و نخبگان ایران و همچنین از هم قطاران استاد علی پوریایی پدر اختراعات ایران و مقام مدیریت شایسته تولید دهه ۱۳۶۰ در راه اندازی و فعال سازی کارخانجات صنعتی و نگارش شرح وظایف در مدیریت استراتژیک اسلامی و چیدمان و طبقه بندی مشاغل و خطوط تولید ماشین آلات و عضو کانون طراحی مهندسی مونتاژ ایران است‎.
‎صدور بیش از ۱۰ هزار و ۵۰۰ فقره جواز تاسیس صنعتی
این در حالی است که براساس آمارهای اعلام شده طی ۷ ماهه منتهی به مهر ماه سال جاری به تعداد ۱۰ هزارو ۵۶۶ فقره جواز تاسیس صنعتی با پیش بینی سرمایه گذاری بالغ بر ۷۰۵ هزارو ۶۱۹ میلیارد ریال توسط وزارت صنعت، معدن وتجارت صادر شد‎.
‎وزارت صنعت، گزارش داد: در این مدت پیش بینی اشتغال‌زایی جوازهای تاسیس صنعتی صادر شده ۲۳۵ هزارو ۹۱۰ نفر بوده است‎.‎طی ۷ ماهه امسال بیشترین تعداد جواز تاسیس صادر شده در استان‌های آذربایجان شرقی و فارس بوده است‎.
‎در این مدت بیشتر پیش بینی سرمایه گذاری برای جوازهای تاسیس صنعتی صادر شده متعلق به استان چهار محال و بختیاری است‎.

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=7187