کد خبر: 5814
تاریخ انتشار: ۱۹ مهر ۱۳۹۳
گروه : ایران

“صدای آهسته برف” در ایرانشهر می‌پیچد

“صدای آهسته برف” در ایرانشهر می‌پیچد

جابر رمضاني کارگردان نمايش "صداي آهسته برف" با اشاره به اجراي اين اثر نمايشي که درباره ريزش بهمن در آناتولي ترکيه است از 27 مهرماه در تماشاخانه ايرانشهر، عنوان کرد اين نمايش تيرماه 94 در جشنواره "ايت سلف" لهستان شرکت خواهد کرد.


جابر رمضاني کارگردان نمايش "صداي آهسته برف" درباره اجراي اين اثر نمايشي به مهر گفت: اين نمايش جديدترين کار گروه تئاتر "سوراخ تو ديوار" است که مشترکا توسط من و پيام سعيدي نوشته شده و قرار است از 27 مهرماه در سالن استاد ناظرزاده تماشاخانه ايرانشهر به صحنه برود. همچنين پيش فروش بليت اين اثر نمايشي نيز از دوشنبه 21 مهرماه آغاز خواهد شد.
وي درباره مضمون اين اثر نمايشي توضيح داد: ترکيه، آناتولي، 2013، بارش برف بسيار زياد است و کوچکترين صدايي موجب ريزش بهمن مي‌شود، در چنين شرايطي زندگي خانواده‌اي که با اين خطر مواجه هستند، به تصوير کشيده شده است.
رمضاني درباره حضور مخاطبان در اين نمايش يادآور شد: در اجراي اين نمايش ما با تماشاگران ويژه اي روبرو هستيم چون مخاطب در اين نمايش بايد بسيار با حوصله و دقت با اثر روبرو شود. چون در صورتي که اين هوشمندي و دقت نظر را در اجرا رعايت نکنند ممکن است لذتي از نمايش نبرده و چيزي از ماجرا متوجه نشوند. مخاطب در اين نمايش با زيبايي شناسي متفاوتي در زمينه صدا و تصوير روبرو مي شود.
کارگردان نمايش "تيم شنا" درباره حضور خواننده گروه "پالت" در اين اجرا گفت: اميد نعمتي خواننده گروه موسيقي "پالت" در اجراي اين نمايش مهمان ماست و با آهنگسازي پويا پورامين قطعاتي را مي خواند. محمد چرمشير نيز همچون نمايش قبلي ما "اسکيس" لطف کرده و دراماتورژي اين اثر نمايشي را برعهده گرفته است و به شکل مستمر به ما مشاوره مي دهد.