“صدای آهسته برف” در ایرانشهر می‌پیچد

0
۲۳۸ بازدید

جابر رمضانی کارگردان نمایش “صدای آهسته برف” با اشاره به اجرای این اثر نمایشی که درباره ریزش بهمن در آناتولی ترکیه است از ۲۷ مهرماه در تماشاخانه ایرانشهر، عنوان کرد این نمایش تیرماه ۹۴ در جشنواره “ایت سلف” لهستان شرکت خواهد کرد.

جابر رمضانی کارگردان نمایش “صدای آهسته برف” درباره اجرای این اثر نمایشی به مهر گفت: این نمایش جدیدترین کار گروه تئاتر “سوراخ تو دیوار” است که مشترکا توسط من و پیام سعیدی نوشته شده و قرار است از ۲۷ مهرماه در سالن استاد ناظرزاده تماشاخانه ایرانشهر به صحنه برود. همچنین پیش فروش بلیت این اثر نمایشی نیز از دوشنبه ۲۱ مهرماه آغاز خواهد شد.
وی درباره مضمون این اثر نمایشی توضیح داد: ترکیه، آناتولی، ۲۰۱۳، بارش برف بسیار زیاد است و کوچکترین صدایی موجب ریزش بهمن می‌شود، در چنین شرایطی زندگی خانواده‌ای که با این خطر مواجه هستند، به تصویر کشیده شده است.
رمضانی درباره حضور مخاطبان در این نمایش یادآور شد: در اجرای این نمایش ما با تماشاگران ویژه ای روبرو هستیم چون مخاطب در این نمایش باید بسیار با حوصله و دقت با اثر روبرو شود. چون در صورتی که این هوشمندی و دقت نظر را در اجرا رعایت نکنند ممکن است لذتی از نمایش نبرده و چیزی از ماجرا متوجه نشوند. مخاطب در این نمایش با زیبایی شناسی متفاوتی در زمینه صدا و تصویر روبرو می شود.
کارگردان نمایش “تیم شنا” درباره حضور خواننده گروه “پالت” در این اجرا گفت: امید نعمتی خواننده گروه موسیقی “پالت” در اجرای این نمایش مهمان ماست و با آهنگسازی پویا پورامین قطعاتی را می خواند. محمد چرمشیر نیز همچون نمایش قبلی ما “اسکیس” لطف کرده و دراماتورژی این اثر نمایشی را برعهده گرفته است و به شکل مستمر به ما مشاوره می دهد.

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=5814