کد خبر: 4259
تاریخ انتشار: ۱۷ مرداد ۱۳۹۳

شرایط زجرآور خرس قهوه ای در دیوار مرگ

شرایط زجرآور خرس قهوه ای در دیوار مرگ


مدیر دیده بان حقوق حیوانات با اشاره به شرایط نگهداری زجرآور یک خرس قهوه ای در قفس ۱٫۵ متری برای نمایش در دیوار مرگ در مرکز کشور، خواستار برخورد عاجل مسئولان سازمان محیط زیست با گردانندگان این نمایش شد.
شهرام امیری شریفی در گفتگو با مهر افزود: یک دوره گرد که با نمایش در دیواره مرگ (یک دیواره چوبی کوچک برای حرکات آکروبات موتورسواری) اقدام به سرگرم کردن مردم می کند یک خرس قهوه ای را در قفسی به ابعاد ?/?? در ?/?? سانتیمتر از جنس ورق پانچی حبس کرده و با روشن کردن موتور پر سر و صدا و حرکت بر دیواره چوبی موجب ضجه زدن عصبی خرس می شود.
به گفته وی،  همکار این فرد نیز با شعله های گاز پیک نیک ترس خرس را دو چندان می کند و به گمان خود دل مردم را  شاد می کند!
 مدیر دیده بان حقوق حیوانات اظهار داشت: این معرکه گیر در بخشی از نمایش تکراری هر شب خود در پارک شهر ورزنه، میمونی که در قفس نیم متری اسیر است و یک مار یک و نیم متری را با رفتاری آزارنده تحریک می کند تا با داستان های سرتاسر دروغ از زندگی خرس و مار و میمون، از مردم انعام بگیرد و این آزار را تا زمانی که  خرس و میمون و مار جان در بدن دارند ادامه می دهد.
شریفی تصریح کرد: از آنجا که مسولان سازمان محیط زیست این روزها خود به دنبال توجیه  برای ادامه فعالیت سیرک ها و دوره گردان و معرکه گیران هستند، باید دید از منظر مدیران سازمان محیط زیست، آیا هنوز هم ریختن آبروی یک کشور ?? میلیون نفری به دست معدودی افراد دوره گرد و معرکه گیر نیازمند استاندارد سازی و ادامه ارایه مجوز از جانب این سازمان است؟
 وی تأکید کرد: انجمن دیده بان حقوق حیوانات تا کنون تلاش داشته به دور از اقدامات نمایشی، در نشست هایی صمیمی با مسوولان سازمان محیط زیست مشکلات موجود در حیطه حیوانات را به مسوولان منتقل کرده و برای رفع پایدار این مشکلات با ارایه راهکار و اعلام همکاری همه جانبه نقشی موثر و عمل گرا اجرا کند.
شریفی با اشاره به آخرین نشست کارگروه بررسی مشکلات مراکز نگهداری حیوانات که با حضور مدیرکل بازرسی و مدیر کل دفتر آموزش و مشارکت مردمی محیط زیست انجام شد،گفت: در این نشست دیده بان حقوق حیوانات، انجمن یوزپلنگ ایرانی، ایرانیان مخالف آزمایش روی حیوانات، انجمن پستانداران ایران، دانشنامه پرندگان ایران و  دامپزشکان  به بررسی چرایی ارایه مجوز به سیرک قهرمانی در استان البرز پرداختند.
به گفته وی، در این نشست با ارایه مستندات دلایل مخالفت قاطعانه با فعالیت هر گونه سیرک حیات وحش در سرتاسر کشور و جهان پرداخته شد و مدیرکل بازرسی قول داد که با هرگونه حیوان آزاری به خصوص گزارش آزار خرس برخورد فوری، شدید و قاطع انجام شود که حالا ، باید دید فوریت، شدت و قاطعیت این ارگان مسوول در چه حدی است.