کد خبر: 12322
تاریخ انتشار: ۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۴
گروه : ایران

سیدحسن خمینی: جمهوری اسلامی باید باعث محبوبیت خود باشد

سیدحسن خمینی:  جمهوری اسلامی باید باعث محبوبیت خود باشد

یادگار امام گفت: بزرگترین دِین ما این است که نام امام(ره) را برای جامعه و نسل بعد، توام با آزادگی، رفاه و مشکل‌گشایی زنده نگه داریم.

  حجت الاسلام و المسلمین سیدحسن خمینی طی سخنانی در جمع مسئولان ستاد اجرایی فرمان امام و بنیاد برکت، با ارزشمند دانستن اقدامات این ستاد، اظهار کرد: آن‌چه به نام امام(ره) در جامعه ما فعالیت می‌کند، باید زینت امام(ره) باشد؛ همان‌گونه که از معصومین(ع) نقل شده است که «برای ما زینت باشید و مایه سرافکندگی نباشید» و از همین رو هر مجموعه‌ای که نام امام(ره) دارد و در رأس آن خود جمهوری اسلامی، باید زینت امام(ره) بوده و با عملکردی که نشان می‌دهد، باعث محبوبیت خود شود.

وی با امیدوار کننده خواندن گزارش رئیس ستاد اجرایی فرمان امام، افزود: آن زینتی که باید نام امام را در بر داشته باشد در مجموعه ستاد اجرایی شاهدیم و امیدواریم که این مجموعه بُعد خدمتگزاری خود را در جامعه تقویت کند تا در هر نقطه دور این مرز و بوم که برویم، نام ستاد و بنیاد برکت را توأم با خدمت و کمک به محرومین ببینیم.

وی به حجم بالای سرمایه‌گذاری بنیاد برکت اشاره کرد و گفت: این حجم سرمایه باعث می‌شود هر جا نام ستاد اجرایی برده شود، به روح امام(ره) شادباش نثار شود و یک زینت برای امام(ره) باشد که این بعد کار خود را همواره باید تقویت کنید.

سیدحسن خمینی با اشاره به تأکید رئیس ستاد اجرایی فرمان امام بر این‌که این ستاد رقیب بخش خصوصی نیست، ادامه داد: این‌که ستاد در جایی سرمایه‌گذاری می‌کند که کسی امکان حضور در آن را ندارد، یک م‍ژده و خبر خوش است.

وی گفت: این مجموعه و همه ما نسبت به امام(ره) دین بزرگی داریم و بزرگترین دین ما این است که نام امام(ره) را برای جامعه و نسل بعد، توام با آزادگی، رفاه و مشکل گشایی زنده نگه داریم که من این عزم را در مجموعه ستاد اجرایی دیدم و امیدوارم به کمال مطلوب خود برسد.

وی در سخنان خود همچنین با تشکر از خدمات بنیاد برکت به وی‍ژه در بخش درمان تشکر کرد و یادآور شد: ستاد اجرایی فرمان امام در آخرین ماه‌های عمر پر برکت امام(ره) شکل گرفت و ایشان آقایان عسکراولادی، کروبی و صانعی را برای تصدی آن ستاد انتخاب کردند. البته در ابتدا تصور نمی‌شد که مجموعه‌ای با این عظمت شکل بگیرد ، اما پرونده‌های بر زمین مانده‌ای وجود داشت که وضعیت آن‌ها به عنوان یکی از شئون حکومتی باید مشخص می شد، اما در ادامه آن پرونده‌های دیگری به دستور کار ستاد اضافه شد.

یادگار امام همچنین به شوخی خطاب به دست‌اندرکاران این ستاد گفت: بعضی جاها مردم فکر می‌کنند آن‌چه شما انجام می‌دهید، چون نام امام را دارید، زیر نظر ما انجام می‌شود و شکایت‌تان را به من می‌کنند، درحالی که من به آن‌ها می‌گویم این‌ها اگر از من چیزی نگیرند خوب است و این مجموعه ارتباطی به بیت امام ندارد.

وی پیش از سخنان خود، به مدت دو ساعت از خدمات و دستاوردهای اجتماعی ستاد اجرایی فرمان حضرت امام و بنیاد برکت وابسته به این ستاد بازدید کرد و مسئولان مربوطه توضیحات لازم را در خصوص خدمات بهداشتی و درمانی، صنعتی، تولیدی و... به وی ارائه کردند.

به گزارش ایسنا به نقل از جماران همچنین در این مراسم که آیت‌الله سیدمحمد موسوی بجنوردی، محمدعلی انصاری و جمعی از مدیران موسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی نیز حضور داشتند، مخبر دزفولی رئیس ستاد اجرایی فرمان امام گزارشی را از روند اقدامات این ستاد ارائه کرد و با تأکید بر این‌که درآمدها و هزینه‌های ستاد شفاف و روشن است، اظهار کرد: با تدبیر و درایت همکاران، درآمدها در مناطق محروم برای مستضعفان هزینه می‌شود و در این راستا در سال گذشته به 27 هزار بیمار صعب‌العلاج کمک دارویی انجام شد و ساخت ده بیمارستان نیز در مناطق محروم با هزار تختخواب به تمام رسید؛ همچنین یک بیمارستان هشتصد تختخوابی با پیشرفته‌ترین امکانات در حال ساخت است.

وی افزود: در ستاد حتی یک فعالیت که مالیات آن پرداخته نشود، وجود ندارد و از حقوق کارمندان و کارگران گرفته تا مدارسی که احداث می شود، مالیات آن پرداخت می شود.

رئیس ستاد اجرایی فرمان امام با بیان این‌که «فعالیت‌های ما در جهت مصالح نظام است»، تأکید کرد: در انتخاب شرکای کاری، اولویت با مواردی است که اولویت و ضرورت و خلاء کشور است و به هیچ وجه نمی‌خواهیم با مردم رقابت کنیم و هر جا کار ما به نقطه‌ای رسد که می‌توانیم به مردم واگذار کنیم، این کار را انجام می‌دهیم.

همچنین در بخش‌هایی که دولت به دلیل مسائل استراتژیک نمی تواند ورود کند و مردم هم قادر نیستند، ما وارد می‌شویم.