کد خبر: 5600
تاریخ انتشار: ۰۶ مهر ۱۳۹۳
گروه : ایران

سیدرضا اکرمی: جهان از بی‌عدالتی اقتصادی رنج می‌برد

سیدرضا اکرمی: جهان از بی‌عدالتی اقتصادی رنج می‌برد

 رئيس شوراي فرهنگي نهاد رياست جمهوري گفت: قرآن همواره بر عدالت تاکيد کرده و انسان‌ها را از فحشا و منکر دور مي‌کند. به اميد روزي که بشر اين مفهوم اصلي قرآن را بفهمد.


به گزارش ايسنا، حجت‌الاسلام والمسلمين سيدرضا اکرمي در مراسم بزرگداشت سيدمحمود موسوي، محسن دعاگو امام جمعه شميرانات و حسن حبيب‌ سلمان يکي از خيرين کويت، با بيان اين‌که "اين مراسم به مناسبت تجليل از سه شخصيت بزرگ سياسي، علمي و خدمتي برگزار شده است" اظهار کرد: حجت‌الاسلام والمسلمين دعاگو فردي مبارز بود که بعد از پيروزي انقلاب و بعد از آن جزء نيروهاي خادم انقلاب بود و در مراکز مختلف فرهنگي و تبليغي از جمله سنگر امام جمعه که يکي از تريبون‌هاي مهم جامعه اسلامي است فعاليت مي‌کرد.
وي ادامه داد: شخصيت بعدي که مراسم براي گرامي‌داشت او برگزار شد مرحوم سيدمحمود موسوي است که يک عنصر سياسي و تبليغي و خادم وفادار به انقلاب بود و به دليل روشنگري‌هايي که در کشور آمريکا داشت و خدمات بايسته و شايسته‌اي را در راستاي تبليغ دين انجام داد به دست رژيم جهانخوار آمريکا مدتي در زندان آنجا بود و بعد از کسالتي لبيک حق را پاسخ داد.
اين عضو جامعه روحانيت مبارز تصريح کرد: سومين فردي که مراسم براي او برگزار شده حسن حبيب‌ سلمان است که يک شخصيت خادم و نيکوکار اهل کويت بود و خدمات بسيار زيادي در راستاي رسيدگي به ايتام انجام داد.
اکرمي در ادامه با اشاره به آيه‌ 90 سوره‌ نحل افزود: ما در قرآن مجيد آياتي داريم که به آنها آيات محکمات مي‌گويند يعني آياتي که جنبه‌ي ساختاري، کليدي و اساسي دارند و ضوابط زندگي از آنها استنباط مي‌شود و ما مي‌توانيم در زندگي از آنها بهره‌ي زيادي ببريم. يکي از آن آيات همين آيه‌اي است که به آن اشاره کردم. اين آيه به قدري جالب است که برخي از مفسران گفته‌اند اگر تمام قرآن را در اين آيه معرفي کنيم اين آيه مي‌تواند معرفي کامل قرآن باشد.
وي افزود: قرآن همواره عدالت را در راستاي کار خود قرار داده و انسان‌ها را از فحشا و منکر دور مي‌کند. به اميد روزي که بشر اين مفهوم اصلي قرآن را بفهمد. آيه‌ 90 سوره نحل يک جامعيت خاصي دارد که در آن تمام ابعاد تکريم، عدالت، تشريع، تزکيه، تعليم، تعلم و تقوا آمده است. فراموش نکنيم که همانگونه که در اين آيه و ساير آيات قرآني آمده در تمام مراحل زندگي بايد عدالت را سرمنشاء زندگي خود قرار دهيم.
رئيس شوراي فرهنگي نهاد رياست جمهوري خاطرنشان کرد: ما بايد با توجه به آيات قرآني کمبود‌هاي دنياي امروز را رفع کنيم. بايد بدانيم که مشکلات جهان امروز و ناهنجاري‌هاي آن در کجا است. چرا ما با 77 ميليون جمعيت و اين که 36 سال است از پيروزي انقلابمان مي‌گذرد اما در جامعه کمبودها و مشکلاتي داريم. دنياي حال حاضر از بي‌عدالتي اقتصادي رنج مي‌برد. يک سري از کشورها حق وتو را به خود اختصاص دادند در صورتي که شايد جمعيت و مساحت کشور آنها به قدر اين امتيازاتي که دارد نباشد.