سطح حمایتی طلا ۱۲۰۰ دلار خواهد بود

0
۲۴۹ بازدید

تازه ترین بررسی ها نشان دادند:

سطح حمایتی طلا ۱۲۰۰ دلار خواهد بود

تازه ترین تحلیل تکنیکال اف ایکس استریت نشان می دهد که سطح حمایتی قیمت طلا در کوتاه مدت ۱۲۰۰ دلار خواهد بود و در صورت شکسته شدن این سطح قیمت طلا با افت بیشتری روبرو خواهد شد. به گزارش پایگاه اینترنتی اف ایکس استریت، تحلیل تکنیکال حاکی است سطح حمایتی قیمت طلا در شرایط کنونی ۱۲۰۰ دلار است و اگر این سطح شکسته شود قیمت طلا تا ۱۱۹۵ دلار در هر اونس کاهش خواهد یافت. بر اساس این گزارش مهمترین عامل موثر بر قیمت طلا در این شرایط نوسانات ارزش دلار آمریکا و انتشار آمارهای اقتصادی این کشور خواهد بود. از سوی دیگر سطح مقاومتی قیمت طلا نیز در روزهای آینده ۱۲۱۴ دلار است و اگر این سطح شکسته شود قیمت طلا تا ۱۲۲۴ دلار نیز افزایش خواهد یافت.

همچنین ۴ موسسه مالی و سرمایه گذاری معتبر جهان دیدگاه های خود را نسبت به نوسانات ارزش دلار در روزهای اخیر و تاثیر آن بر قیمت طلا و شاخص سهام در بازارهای مالی بین المللی اعلام کرده اند. به گزارش کیتکو، موسسه سرمایه گذاری کاپیتال اکونومیکس ضمن اشاره به گزارش اخیر وزارت کار آمریکا در خصوص کاهش شدید فرصت های شغلی ایجاد شده در این کشور طی ماه مارس و تاثیر آن بر افت ارزش دلار و افزایش قیمت جهانی طلا به این نکته اشاره کرده است که علی رغم انتشار این گزارش روند رشد و رونق اقتصادی آمریکا طی ماه های آینده ادامه خواهد یافت. بر اساس این گزارش تحلیلگران کاپیتال اکونومیکس بر این باورند که انتشار گزارش وزارت کار آمریکا تنها ممکن است تصمیم فدرال رزرو برای افزایش نرخ بهره را به شش ماه دوم امسال موکول کند. موسسه سرمایه گذاری آر بی سی کاپیتال نیز اعلام کرد که افزایش ارزش دلار لزوما برای اقتصاد آمریکا مساله بدی نخواهد بود. این تصور نادرست است که فکر کنیم افزایش ارزش دلار لزوما به ضرر اقتصاد آمریکا خواهد بود.

موسسه مالی اف سی استون نیز اعلام کرد: افزایش قیمت کالاهای مختلف از جمله طلا در روزهای گذشته محدود و موقت خواهد بود. این موسسه پیش بینی کرده است که روند نزولی ارزش دلار و انتشار آمارهای ناامید کننده اقتصادی در آمریکا موقتی است و این مساله موجب افزایش قیمت طلا در کوتاه مدت شده است. موسسه مالی اچ اس بی سی نیز پیش بینی کرد که نااطمینانی سرمایه گذاران بین المللی نسبت به زمان افزایش نرخ بهره از سوی فدرال رزرو موجب خواهد شد تا قیمت جهانی طلا در کوتاه مدت با افزایش روبرو شود. در شرایط کنونی سرمایه گذاران گمانه زنی دقیقی نسبت به وضعیت نرخ بهره آمریکا ندارند و این مساله می تواند به نفع قیمت طلا باشد.

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=11490