کد خبر: 12290
تاریخ انتشار: ۰۹ اردیبهشت ۱۳۹۴
گروه : کسب و کار

ستون اخبار کوتاه ‏کسب و کار ۱۰ اردیبهشت

ستون اخبار کوتاه ‏کسب و کار  ۱۰ اردیبهشت

سنگین وزن‌های خودرویی در مسیر سراشیبی کیفی

کیفیت خودروهای سنگین تجاری - باری تولیدی در کشور کاهش یافته است. براساس جدیدترین رده‌بندی شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران از وضعیت کیفی خودروهای تولیدی در اسفند ۱۳۹۳، میانگین کیفیت خودروهای سنگین تجاری – باری تولیدی در کشور ۱٫۱ درصد کاهش یافته است.در گروه کامیونت‌های تولیدی در اسفند ۱۳۹۳، کامیونت ایسوزو NPR75P با ۲۸ نمره منفی با کیفیت‌ترین کامیونت تولیدی در کشور بوده است. پس از آن کامیونت الوند با ۳۶٫۱ نمره منفی در رتبه دوم و آخر رده‌بندی قرار دارد.

کسری ۳.۷۷میلیاردمترمکعبی ورودی آب سدها

میزان آب ورودی به مخازن سدهای کشور در ۷ماه گذشته نسبت به مدت مشابه سال گذشته، ۳.۷۷میلیارد مترمکعب کاهش یافت. از ابتدای سال آبی جاری تاکنون ۱۷درصدی حجم آب ورودی به مخازن سدهای کشور کاهش یافت. حجم آب موجود در مخازن سدهای کشور هم‌ اکنون ۲۵میلیارد و ۶۹۰میلیون مترمکعب به ثبت رسیده که در مقایسه با زمان مشابه سال گذشته، معادل ۶درصد کاهش نشان می‌دهد.حجم آب ورودی به مخازن سدهای کشور از ابتدای سال آبی جاری تاکنون به ۱۸میلیارد و ۸۹۰میلیون مترمکعب رسیده که این میزان در مدت مشابه سال آبی گذشته ۲۲میلیارد ۶۶۰میلیون مترمکعب گزارش شده بود.

وعده انسداد ۲۰۰۰ حلقه چاه غیرمجاز در استان

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای تهران گفت: با اجرای طرح احیاء و تعادل بخشی آب های زیرزمینی در سال ۹۴ حدود دو هزار حلقه چاه غیرمجاز پرو مسلوب المنفعه خواهد شد. خسرو ارتقایی با بیان اینکه طرح احیاء و تعادل بخشی آب های زیرزمینی برای استان تهران و شرکت آب منطقه ای تهران از اهمیت بالایی برخوردار است، تصریح کرد: قرار است علاوه بر بستن چاه های غیرمجاز، ۳۰ گروه گشت و بازرسی در سطح استان فعال شود و یک هزار دستگاه کنتور هوشمند نیز در چاه های مجاز و در مناطقی که بیشتر از حد مجاز برداشت آب دارند نصب شود.

آغاز به کار کمپین شگفت انگیز مخابرات استان تهران

فروش اینترنت پرسرعت برای مشترکین فعلی سرویس ADSL نامحدود شرکت مخابرات استان تهران با همان تعرفه سرویس نامحدود تحت عنوان کمپین شگفت انگیز آغاز به کار کرد. محمدرضا بیدخام، معاون تجاری شرکت مخابرات استان تهران ضمن اعلام این مطلب گفت: مشترکین فعلی سرویس ADSL نامحدود شرکت مخابرات استان تهران می توانند با همان تعرفه قبلی، در این کمپین شرکت کنند.