کد خبر: 12080
تاریخ انتشار: ۰۶ اردیبهشت ۱۳۹۴

ستون اخبار کوتاه ‏امور زیربنایی ۰۷ اردیبهشت

ستون اخبار کوتاه ‏امور زیربنایی  ۰۷ اردیبهشت

سهم ایران را پس بدهند، قیمت نفت کاهش نمی‌یابد

محمد علی خطیبی طباطبایی، نماینده سابق ایران در اوپک با بیان این که بعید می دانم اعضای اوپک تا پیش از اجلاس ژوئن اقدام به برگزاری نشست اضطراری کنند، گفت: در صورتی که کشورهایی که سهم ایران در بازار نفت را گرفته اند همکاری کنند با افزایش عرضه نفت ایران، قیمت ها کاهش نخواهد یافت.

تسویه حساب با شل بلافاصله پس از رفع تحریم‌ها

بیش از سه سال از توقف فروش نفت ایران به شرکت انگلیسی - هلندی «شِل» می‌گذرد و به دلیل تحریم‌های اعمال شده،‌ همچنان بدهی ۲٫۸ میلیارد دلاری این شرکت نفتی به ایران به دلیل تحریم‌ها و مشکلات موجود در نقل و انتقال پول تسویه نشده است، اما وزیر نفت کشورمان بر این باور است که به محض رفع تحریم‌ها این پول به حساب واریز خواهد شد. شل با بدهی حدود ۲٫۸ میلیارد دلار بارها برای پرداخت بدهی خود به ایران اعلام آمادگی کرده و حتی در مقطعی اعلام کرد که آمادگی پرداخت بدهی ایران با غلات و دارو را دارد اما دولت انگلیس مانع شد.

بحران هویت در سکونتگاه‌های شهری موج می‌زند

وزیر راه و شهرسازی با بیان این که حق دسترسی آزاد به اطلاعات از حقوق اولیه شهروندان است، اظهار کرد: هنوز اصلی‌ترین مساله ما هویت است، در ایران با بحران هویت روبرو هستیم که از جمله مثال‌های آن می‌توان به توسعه شهری به شکل افسار گسیخته اشاره کرد. عباس آخوندی در همایش مروری بر میراث ۸ دهه علوم اجتماعی با تاکید بر این که بحران هویت در سکونتگاه‌های شهری موج می‌زند، اظهار کرد: تصور ما این است که اگر به احداث جاده و راه‌ها بپردازیم مشکلات حل شده است اما وقتی سکونتگاه‌های شهری را مورد بررسی قرار می‌دهیم با مشکلات بسیار زیادی روبرو می‌شویم.

نماینده کمیسیون تخصصی مشاوران املاک خواستار افزایش تسهیلات مسکن شد

نماینده کمیسیون تخصصی مشاوران املاک اتاق اصناف ایران به منظور افزایش توان خرید قشر متوسط جامعه و خروج بازار مسکن از رکود، خواستار افزایش تسهیلات خرید مسکن شد.حسام عقبایی افزود: در این شرایط مردم و قشر متوسط جامعه می توانند با استفاده از تسهیلات بانکی صاحب خانه شوند، هرچند که اگر تسهیلات بانکی در اختیار تولیدکنندگان قرار گیرد تولید مسکن در کشور با انگیزه و اطمینان بیشتری انجام خواهد شد.وی برای افزایش تولید مسکن در کشور بر صنعتی سازی مسکن تاکید کرد.