کد خبر: 11853
تاریخ انتشار: ۲۹ فروردین ۱۳۹۴
گروه : کسب و کار

ستون اخبار کوتاه کسب و کار ۳۰ فروردین

ستون اخبار کوتاه کسب و کار ۳۰ فروردین

معافیت مالیاتی برای واحدهای در شعاع ۳۰ کیلومتری شهرها

مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران با اشاره به تصویب قانون حمایت از تولید در مجلس شورای اسلامی، گفت: در این لایحه برای واحدهای مستقر در شهرک های صنعتی واقع در شعاع ۳۰ کیلومتری شهرها معافیت مالیاتی در نظر گرفته شده است.سیدمحمدعلی سیدابریشمی، اظهار داشت: بحث قانون حمایت از تولید را مجلس شورای اسلامی تصویب کرده که در آن موارد خوبی برای حمایت از صنعتگران و تولید نظیر معافیت های مالیاتی پیش بینی شده است. معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به این موضوع که در ایجاد زیرساخت های مناسب شهرک های صنعتی به دنبال کیفی سازی و تأمین زیرساخت ها هستیم، گفت: طبق مصوبه مجلس شورای اسلامی و برنامه ریزی سازمان مدیریت و برنامه ریزی خدمات زیربنایی تا درب شهرک ها آمده که امید است نیاز واحد های صنعتی به صورت کیفی مثل جاده دسترسی، آب، برق، گاز، سیستم فاضلاب و ... تأمین شود.

هشدار درباره سلامت محصولات کشاورزی

مدیرعامل مجمع ملی خبرگان گفت: وضعیت سلامت محصولات کشاورزی در ایران به دلیل استاندارد نبودن و مصرف زیاد کود و سموم کشاورزی، نبود نظارت مناسب و... مناسب نیست اما می‌توان طی یکسال زراعی با سرمایه‌گذاری و نظارت مناسب سلامت غذایی در ایران را افزایش داد.علی خان‌محمدی در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: گرچه این مسائل که برخی از همه جوانب تولیدات کشاورزی ایران را از نظر سلامت و بهداشت مورد هجمه قرار می‌دهند، درست نیست اما درهر حال وضعیت محصولات کشاورزی تولید شده در ایران از نظر سلامت و بهداشت قابل قبول نیست.

فرصت طلایی برای بازنشستگی خودروهای قدیمی

یک کارشناس صنعت خودرو گفت: احتمال توافق جامع هسته‌ای در کنار اشتیاق خودروسازان خارجی به سرمایه‌گذاری در ایران، فرصت طلایی برای از رده خارج کردن خودروهای قدیمی در حال تولید در کشور است.علی خاکساری در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: متاسفانه برخی از خودروهای در حال تولید در کشور قدیمی بوده و پلتفرم آنها مربوط به سه دهه پیش است.

فراخوان سرمایه گذاران برای بهره برداری از املاح نمک دریاچه ارومیه

وزارت صنعت، معدن و تجارت اعلام کرد: سرمایه گذاری در استان های آذربایجان شرقی و غربی به منظور بهره برداری از املاح نمک دریاچه و با هدف احیای دریاچه به طریقی که در روش های برداشت و فرآوری تمام الزامات فنی و زیست محیطی رعایت شود، جزء اولویت های سرمایه گذاری این وزارتخانه است.در خصوص اجرای طرح های پیشنهادی با هدف احیای دریایچه ارومیه در دی ماه سال گذشته جلسه ای با حضور نمایندگان سازمان صنعت، معدن و تجارت استان های آذربایجان شرقی و غربی و نماینده ستاد احیای دریاچه ارومیه برگزار شد.دراین جلسه مقرر گردید؛ مطالعاتی که در سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی در دست اقدام است، نهایی شود و خروجی مطالعات مبنای تصمیم گیری های بعدی در سازمانهای استانی و معاونت طرح و برنامه وزارت قرار گیرد.