کد خبر: 4680
تاریخ انتشار: ۲۷ مرداد ۱۳۹۳

رییس کل دادگستری لرستان: صداوسیما مخاطبانش را از دست داده است

رییس کل دادگستری لرستان: صداوسیما مخاطبانش را از دست داده است


رسانه ملّی در عرصه کیفیت‌بخشی و شکل‌دهی نیازهای بینندگان تلاش جدی را به عمل نیاورده است. مخاطب‌شناسی از سوی مسوولان برنامه‌های تلویزیونی جدی گرفته نمی‌شود.
رییس کل دادگستری لرستان اظهار داشت: رسانه ملّی مخاطبان خود را از دست داده است.
به گزارش ایلنا از ، جعفر بدری در جلسه‌ای که به مناسبت روز خبرنگار در سالن جلسات دادگستری لرستان برگزار شد، بیان داشت: رسانه ملّی در عرصه کیفیت برنامه‌سازی چندان موفق عمل نکرده است، حتی برنامه‌های سیاسی و خبری آن نیز به مشکل یکنواختی دچار شده است.
وی تصریح کرد: مخاطب‌شناسی که امروز بحث جدی در رسانه‌هاست از سوی مسوولان برنامه‌های تلویزیونی است؛ جدی گرفته نمی‌شود و همچنین در عرصه کیفیتی و شکل‌دهی نیازهای بینندگان تلاش جدی صورت نگرفته است.
بدری در ادامه افزود: در شکل و محتوای برنامه‌های تلویزیونی ملّی تغییرات چندانی به وجود نیامده و حتی نوع اجرای برنامه‌های خبری و سیاسی آن به همان شیوه‌های گذشته صورت می‌گیرد و این در صورتی است که بودجه‌های کلانی در اختیار رادیو و تلویزیون قرار گرفته، ولی صدا وسیما به دلایل مختلف نتوانسته در جذب مخاطب موفق باشد.
رییس شورای قضایی استان بابیان اینکه کانال‌های ماهواره‌ای بدون درنظر گرفتن مرزهای جغرافیایی، عقیدتی و فرهنگی امکان حضور در همه نقاط جغرافیایی را پیدا کرده‌اند، افزود: متأسفانه صداوسیما در عرصه کیفیت‌بخشی و شکل‌دهی نیازهای بینندگان تلاش جدی را به عمل نیاورده است.
بدری با اشاره به رسالت رسانه‌ها خاطرنشان کرد: از میان رسانه‌ها، تلویزیون می‌تواند نقش مهمی را در سمت و سو دادن ذهن و نقش‌آفرینی و آگاهی‌بخشی برای مخاطبان ایفا کند.
وی افزود: در طول دهه گذشته، به دلیل تسامح مدیران و اداره‌کنندگان رسانه ملّی، بازار خرید و فروش دستگاه‌های گیرنده ماهواره‌ای به شدت رونق گرفته و رسانه ملی مخاطبان خود را از دست داده است، لذا رفتارهای نسل جدید تحت تأثیر فرهنگ بیگانه قرار گرفته است.