کد خبر: 11937
تاریخ انتشار: ۳۱ فروردین ۱۳۹۴
گروه : ارتباطات

رونمایی از ۵ طرح جدید دفاتر پیشخوان خدمات دولت

رونمایی از ۵ طرح جدید دفاتر پیشخوان خدمات دولت

گروه امورزیربنایی: دبیر کل کانون دفاتر کشوری دفاتر پیشخوان دولت و دبیر سومین همایش پیشخوان خدمات دولت گفت : طی سال گذشته بیش از 16 میلیون تراکنش در 16 هزار دفتر پیشخوان در سراسر کشور انجام شده است .

علی فلاح روز دوشنبه در نشست خبری سومین همایش ملی دفاتر پیشخوان خدمات دولت که در ستاد مدیریت حمل و نقل و سوخت کشور برگزار شد، اظهار داشت: با رونمایی از 5 طرح جدید در این همایش فعالیت های دفاتر پیشخوان گسترش قابل توجهی می یابد.

وی در خصوص توسعه فعالیت های این دفاتر، گفت: با توجه به صراحت آیین نامه ابلاغی دولت خدمات مربوط به دفاتر خدمات اجتماعی، پلیس +10 و خدمات شهری باید به دفاتر پیشخوان منتقل شود و در این راستا خدمات شهری استان آذربایجان شرقی به صورت پایلوت به این دفاتر انتقال خواهد یافت.

دبیر سومین همایش ملی دفاتر پیشخوان دولت ادامه داد: اما هنوز در خصوص ادغام خدمات پلیس +10 در دفاتر پیشخوان اتفاقی نیفتاده است. وی با تاکید بر ارایه خدمات دارای اهمیت امنیتی زیاد در این دفاتر، گفت: یکی از دغدغه های مهم ایجاد زیرساخت های لازم در دفاتر پیشخوان است که آن را توسعه خواهیم داد.

وی با بیان اینکه تعداد دفاتر پیشخوان با نوع خدمات ارایه شده در آنها تناسبی ندارد، اظهار داشت: با هماهنگی های انجام شده و با رونمایی از طرح های جدید در این همایش، ترافیک فعالیت ها در دفاتر پیشخوان افزایش خواهد یافت.

دبیر کانون دفاتر پیشخوان دولت گفت: مقرر شده که براساس آمایش ملی و متناسب با خدمات و درخواست ها در نقاطی که دسترسی مردم کمتر است دفاتر جدید پیشخوان تشکیل شود که البته در مورد آنها فراخوان اعلام می شود.

علیرضا فیض بخش، رییس ستاد مدیریت و حمل و نقل سوخت کشور که ریاست این همایش را هم بر عهده دارد اظهار داشت: این همایش پس از گذشت سه سال و نیم برگزار می شود.

افزود: هدف از تشکیل دفاتر پیشخوان، کوچک کردن دولت بوده تا از این طریق دولت اقدام به واگذاری وظایف غیرحاکمیتی به بخش خصوصی کند.

وی با بیان آنکه تحقق دولت الکترونیک هدف بعدی از تشکیل دفاتر پیشخوان بوده است که از طریق آن تلاش می شود تقاضا برای سفر، کاهش پیدا کند، اظهار داشت: در طول سه سال و نیم گذشته دفاتر پیشخوان دولت از لحاظ کمی و کیفی رشد قابل توجهی داشتند.