کد خبر: 115919
تاریخ انتشار: ۲۷ مهر ۱۳۹۹

رشد ۲۳درصدی پروازهای عبوری از آسمان ایران و عملکرد فرودگاه بین المللی کیش

رشد ۲۳درصدی پروازهای عبوری از آسمان ایران و عملکرد فرودگاه بین المللی کیش

بر اساس آمار رسمی شرکت فرودگاهها در شهریور ۹۹ جابجایی مسافر نسبت به شهریور ۹۸ بالغ بر ۲۹ درصد کاهش و پروازهای عبوری از آسمان ایران ۲۳ درصد رشد داشته است.

بر اساس جدیدترین آمار منتشر شده شرکت فرودگاهها و ناوبری هوایی ایران طی شهریور ماه امسال در ۴۶ فرودگاه تحت مالکیت شرکت فرودگاهها در مقایسه با ماه مشابه سال گذشته در بخش نشست و برخاست هواپیما۱۸  درصد و جابجایی مسافر و بار به ترتیب۲۹ و ۳۵ درصد کاهش ثبت شده است.

فرودگاه مهرآباد نیز در مرداد ماه امسال در بخش جابجایی بار۳۰ درصد و در بخش جابجایی مسافر و نشست و برخاست به ترتیب ۲۵ درصد و ۱۳ درصد نسبت به ماه مشابه سال گذشته کاهش عملکرد داشت که طبق آمار در شهریور ماه امسال بهبود عملکرد داشته ولی  نسبت به شهریور سال گذشته در نشست و برخاست ۶ درصد رشد منفی و در بخش جابجایی مسافر و بار نیز به ترتیب ۱۵ و ۱۷ درصد رشد منفی داشته است.

فرودگاه مشهد  نیز در نشست و برخاست، جابجایی بار و مسافر به ترتیب نسبت به آخرین ماه تابستان سال گذشته ۵۵ درصد، ۵۹ و ۶۵ درصد رشد منفی را ثبت کرده است

آمار فرودگاه امام خمینی (ره) به دلیل “عدم ثبت و مغایرت‌گیری در سامانه” در آمار شرکت فرودگاه ها درج نشده است.

همچنین در بخش پروازهای عبوری فرودگاه های اختصاصی میزان کاهش پروازها نسبت به شهریور سال گذشته رشد منفی ۵۶ درصدی را ثبت کرده است. تعداد این پروازها در ماه گذشته ۱۰هزار و ۳۷۶ پرواز بود که نسبت به مردادماه سال جاری با ۸۴۳۱ پرواز بالغ بر ۲۳.۷درصد افزایش یافته است.

در بین فرودگاه‌های اختصاصی تنها  فرودگاه بین المللی کیش با رشد ۹ درصدی پروازها و ۱۴ درصدی جابجایی مسافر همراه بوده است و عملکرد ۵ فرودگاه پرتردد دیگر در همه شاخص‌ها طی شهریور ۹۹ منفی بوده است. بر اساس آمارمنتشر شده ی فرودگاه بین المللی کیش در شهریور ماه سال جاری ۷۲۳ پرواز ورودی و ۷۲۵ پرواز خروجی انجام شده است که تعداد ۹۰هزار و ۴۷۶ مسافر ورودی و تعداد ۸۴ هزار و ۳۲۹ مسافر خروجی در این فرودگاه پذیرش و اعزام شده اند که این آمار در مقایسه با ماه مشابه سال گذشته در نشست و برخاست با ۹ درصد رشد و اعزام و پذیرش مسافر به ترتیب با ۱۵ درصد و ۱۴ درصد افزایش به ثبت رسیده است.

برای اطلاع بیشتر از فعالیت ها و عملکرد شرکت توسعه و مدیریت بنادر و فرودگاه های سازمان منطقه آزاد کیش می توان وب سایت این مجموعه به آدرس Kishports.com و یا @kishports مراجعه کرد.