کد خبر: 150003
تاریخ انتشار: ۱۶ مرداد ۱۴۰۰

رئیس هیات مدیره گروه صنایع غذایی انسی: تعطیلی واحدهای صنعتی با ادامه روند کنونی

رئیس هیات مدیره گروه صنایع غذایی انسی: تعطیلی واحدهای صنعتی با ادامه روند کنونی

در حال حاضر وضعیت تولیدکنندگان در کشور اصلا خوب نیست ، علی الخصوص کالاهای اساسی به دلیل دخالت مستقیم و عدم حمایت دولت ،چه از نظر مصرف کننده و چه تولید کننده با مشکلات زیادی مواجه است.

سید یاسر میراحمدی رئیس هیات مدیره گروه صنایع غذایی انسی در گفتگو با جهان اقتصاد با بیان این موضوع ، افزود:  قطعی های مکرر برق و آسیبی که به تولید کنندگان وارد میشود گفت سوختن دستگاه ها و از بین رفتن موادی که در گرمخانه ها و کوره ها میماند در کاهش تولید تاثیر مستقیم دارد .

وی گفت : طبق بررسی های ما اگراین روند ادامه پیدا کند تولید کنندگان کالاهای اساسی طی ۳ تا ۴ ماه آینده رو به تعطیلی خواهند رفت.

رئیس هیات مدیره صنایع غذایی انسی بیان کرد : با توجه به مشکلات بسیار عدیده ای که در کشور وبالطبع در صنعت غذایی وجود دارد ما با علاقه ای  که به تولید داشته ایم ، توانسته ایم  در میان رقبای بزرگ با کمک گرفتن از نیروی انسانی وارد درامر توسعه تولید و اشتغال زایی و ارز آوری و صادرات موفق عمل کنیم .

وی گفت: با توجه به این که ما غریب به ۴۵ کشور صادرات داریم ، مشکل عمده ما با دولت گذشته ،در تعهدات ارزی و اننتقال ارز از طریق صرافی ها و مالیاتها و قانون پول شویی بوده و دولت در زمینه صادرات هیچ حمایتی از ما نکرد و ما برعکس بقیه تولید کنندگان خیلی وابسته به کمک دولت نیستیم و مستقل عمل کردیم.

میراحمدی در پایان با اشاره به منویات مقام معظم رهبری اظهار امیدواری کرد: که با روی کار آمدن دولت جدید و همدلی هر سه قوه مقننه و مجریه و قضاییه در جهت پشتیبانی و مانع زدایی از تولید، سازوکار تولید و کاشت و خرید گندم و مواد اولیه و اساسی صنعت و تدوین مقررات غیر دست و پاگیر ،به سمت و سوی مناسب پیش برود و این بی تدبیری که در دولت قبلی گریبانگیر حوزه صنعت و تولید کشور شده بود باعملکرد مناسب دولت جدید خنثی شود و انرژی تازه ای به این صنعت تزریق شود.