کد خبر: 5252
تاریخ انتشار: ۲۵ شهریور ۱۳۹۳
گروه : ایران

رئوفیان : اگر شاخصه ناب‌گرایی حمله به شخصیت‌های نظام است؛ طیف آیت‌الله مصباح جنس ناب اصولگراست

رئوفیان : اگر شاخصه ناب‌گرایی حمله به شخصیت‌های نظام است؛ طیف آیت‌الله مصباح جنس ناب اصولگراست

         اگر جناح معتدل اصول‌گرا نسبت به وحدت طيف تندرو و جريان آيت‌الله مصباح اصرار بورزند، در واقع فرصت‌سوزي کرده‌اند.
يک فعال سياسي اصولگرا معتقد است اگر شاخصه ناب‌گرايي در جامعه ما حمله، هجمه و تخريب شخصيت‌هاي نظام است، بايد بگويم که طيف آيت‌الله مصباح يزدي يک جنس ناب در جريان اصول‌گراست.
ابوالقاسم رئوفيان در گفت‌وگو با   ايلنا، با اشاره به ديدار اخير حجت‌الاسلام تقوي با آيت‌الله مصباح پيرامون وحدت اصول‌گرايان گفت: آيت‌الله مصباح و جريان او به عنوان يک طيف تندرو در جريان اصول‌گرا شناخته مي‌شود و مشخص است که پيشنهاد وحدت طيف ميانه‌رو را نخواهند پذيرفت.
وي افزود: در اين ميان جاي سوال است که چرا آقاي تقوي با اين ويژگي‌ها چنين پيشنهادي را به اين طيف داده است. قطعا آنها اين پيشنهاد را برنمي‌تابند و در نهايت نيز شاهد خواهيم بود که نسبت به فهرست پيشنهادي و افرادي که براي انتخابات مجلس آينده معرفي مي‌کنند، مستقل عمل خواهند کرد.
رئوفيان تاکيد کرد: بر همين اساس اگر جناح معتدل اصول‌گرا نسبت به وحدت طيف تندرو و جريان آيت‌الله مصباح اصرار بورزند، در واقع فرصت‌سوزي کرده‌اند.
وي در خصوص اينکه مصباح يزدي اعلام کرده باقري لنکراني و جليلي را بهترين گزينه براي رياست مجلس آينده مي‌داند، گفت: اين افراد به همان ميزان که جايگاه واقعي خود را در انتخابات رياست جمهوري سال گذشته دريافتند، امروز نيز جواب جدي‌تري خواهند شنيد چراکه هيچ کدام از اين دو نفر شاخصه‌هاي لازم براي رياست مجلس را ندارد. البته شايد آنها بتوانند از طيف خود اقليتي را راهي مجلس کنند اما به دست گرفتن کرسي رياست مجلس توسط اين طيف تندرو آرزويي بيش نيست.
رئوفيان با اشاره به اينکه آيت الله مصباح يزدي اعلام کرده زماني که جنس ناب اصول‌گرايي طرفدار پيدا مي‌کند، جنس قلابي هم زياد مي‌شود، خاطرنشان کرد: اگر شاخصه ناب‌گرايي در جامعه ما حمله، هجمه و تخريب شخصيت‌هاي نظام است، بايد بگويم که طيف آيت‌الله مصباح يزدي يک جنس ناب در جريان اصول‌گراست. به نظر من آنها بايد فکر اساسي به حال خود بکنند.