ذخایر نفت ۴.۶ میلیون بشکه رشد کرده است

0
۳۱۷ بازدید

اوپک و متحدانش قصد دارند محدودیت عرضه ۷.۷ میلیون بشکه در روز فعلی را از ابتدای ژانویه سال ۲۰۲۱ به ۵.۷ میلیون بشکه در روز تسهیل کنند. همزمان افزایش تولید لیبی به یک میلیون بشکه در روز در هفته های آینده، تلاشهای این گروه برای محدود نگه داشتن تولید را دشوار کرده است.

در آخرین معاملات بازارهای جهانی قیمت نفت برنت با کاهش ۲.۹۶ درصدی،ویک دلارو ۲۳سنت کاهش داشت و به قیمت ۴۰دلار و۳۷سنت رسید

همچنین قیمت سبد نفتی اوپک در آخرین معاملات با کاهش  3 صدم درصدی وبا یک سنت کاهش به ۳۶ دلارو ۸۰سنت تثبیت شد.

این در حالی بود که ، قیمت نفت سنگین ایران با کاهش۳.۶۳درصدی وبا یک دلارو ۵۶ سنت کاهش به۴۱ دلارو۴۰سنت رسید.

قیمت نفت در معاملات روز چهارشنبه بازار جهانی عمده رشد روز گذشته را از دست داد و تحت تاثیر افزایش ذخایر آمریکا و افزایش موارد ابتلا به ویروس کرونا در آمریکا و اروپا حدود دو درصد سقوط کرد.

گزارش موسسه امریکن پترولیوم نشان داد ذخایر نفت و بنزین آمریکا هفته گذشته رشد کرده است. ذخایر نفت ۴.۶ میلیون بشکه رشد کرده و به حدود ۴۹۵.۲ میلیون بشکه رسیده است در حالی که تحلیلگران در نظرسنجی رویترز رشد ذخایر به میزان ۱.۲ میلیون بشکه را پیش بینی کرده بودند.

هیرویوکی کیکوکاوا، مدیرکل تحقیقات در شرکت نیسان سکیوریتیز اظهار کرد: رشد بالاتر از حد انتظار ذخایر نفت آمریکا باعث موج جدید فروش شد و نگرانیها نسبت به اختلال عرضه به دلیل طوفان زتا را کمتر کرد.

شرکتهای انرژی و بنادر منطقه گلف کاست آمریکا روز سه شنبه مهیای ورود طوفان زتا شدند که یازدهمین طوفانی است که در فصل طوفان امسال به خلیج مکزیکو وارد می شود.

کیکوکاوا گفت: افزایش موارد ابتلا به کووید ۱۹ و عدم تصویب بسته کمک مالی در آمریکا به ریسک پذیری سرمایه گذاری ضربه زده و وی انتظار دارد با توجه به وضعیت فعلی، قیمتهای نفت تا زمان انتخابات سوم نوامبر در آمریکا، تحت فشارهای کاهشی بمانند.

آمریکا، روسیه، فرانسه و سایر کشورها در روزهای اخیر رکورد بالایی موارد ابتلا به ویروس کرونا ثبت کرده اند و دولتهای اروپایی محدودیتهای جدیدی برای مهار شیوع اعمال کرده اند.

پس از این که کاخ سفید موفق نشد اختلافاتش با جمهوریخواهان سنا و همچنین دموکراتهای کنگره بر سر بسته کمک مالی کرونایی جدید را برطرف کند، دونالد ترامپ، رییس جمهور آمریکا روز سه شنبه اعلام کرد که توافق بسته کمک مالی جدید احتمالا پس از انتخابات سوم نوامبر صورت خواهد گرفت.

هنینگ گلوی اشتاین، مدیر منابع طبیعی و انرژی جهانی در گروه یورآسیا در یادداشتی نوشت: با یا بدون قرنطینه، رفت و آمدها در اروپا و آمریکای شمالی در ماههای آینده کاهش پیدا خواهد کرد زیرا اکثر مردم از مسافرت و گردهمایی های بزرگ اجتناب می کنند. این امر مصرف سوخت را ضعیف خواهد کرد و مطمئنا اوپک و متحدانش را وادار می کند محدودیت عرضه خود را در سال ۲۰۲۱ در سطح فعلی حفظ کنند.

بر اساس گزارش رویترز، اوپک و متحدانش قصد دارند محدودیت عرضه ۷.۷ میلیون بشکه در روز فعلی را از ابتدای ژانویه سال ۲۰۲۱ به ۵.۷ میلیون بشکه در روز تسهیل کنند. همزمان افزایش تولید لیبی به یک میلیون بشکه در روز در هفته های آینده، تلاشهای این گروه برای محدود نگه داشتن تولید را دشوار کرده است.

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=117477