دولت رسما از مردم بخواهد محصولات آلوده را مصرف نکنند

0
۳۹۹ بازدید

صرف نظر از بحث آلودگی مزارع جنوب تهران باید به این نکته نیز توجه داشت که مصرف آب برای برنج بسیار بالا است بنابراین بهتر است طبق گفته وزارت جهاد کشاورزی کاشت برنج تنها در شمال ایران انجام شود.

جمیل علیزاده شایق گفت: برنج جزو محصولاتی است که مصرف آب آن بالا است، به همین خاطر کشت آن در مزارع ورامین به صرفه نیست.
رئیس انجمن برنج درگفتگو با ایلنا در رابطه با برنج‌های آلوده ورامین و دیگر مناطق جنوب تهران، گفت: این آلودگی مختص برنج نیست؛ بلکه شامل سبزیجات و هرگونه محصولی که در این مناطق کشت شده است، می‌شود.
وی با تاکید بر اینکه دولت باید بطور رسمی از مردم بخواهد سبزیجات و دیگر محصولات آلوده تهران را مصرف نکنند، افزود: من از نزدیکان خود خواسته‌ام از سبزیجات تهران استفاده نکنند؛ اما آیا می‌توانم از تمام مردم این را درخواست کنم؟ مسئله این است که دولت باید اعلام کند و مردم استقبال.
علیزاده شایق تصریح کرد: صرف نظر از بحث آلودگی مزارع جنوب تهران باید به این نکته نیز توجه داشت که مصرف آب برای برنج بسیار بالا است بنابراین بهتر است طبق گفته وزارت جهاد کشاورزی کاشت برنج تنها در شمال ایران انجام شود.
رئیس انجمن برنج در آخرتاکید کرد: بصرفه نبودن تولید برنج در مناطق جنوب تهران از سال ?? مطرح شده است که تا کنون ادامه پیدا کرده است.

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=5145