کد خبر: 5644
تاریخ انتشار: ۰۸ مهر ۱۳۹۳
گروه : ایران

در دیدار رییس دانشگاه ریمن چین ولایتی: دخالت برخی کشورها در منطقه خلاف کنوانسیون‌های بین‌المللی است

در دیدار رییس دانشگاه ریمن چین ولایتی: دخالت برخی کشورها در منطقه خلاف کنوانسیون‌های بین‌المللی است

رييس دانشگاه ريمن چين گفت: جمهوري اسلامي ايران پس از انقلاب اسلامي به قدرت واقعي و کشوري با ثبات در منطقه تبديل شده است.


به گزارش  ايسنا ، وانگ ون در ديدار امروز خود (سه‌شنبه) با دکتر علي‌اکبر ولايتي، رييس مرکز تحقيقات استراتژيک مجمع تشخيص مصلحت نظام با ابراز خرسندي از سفر به ايران افزود: جمهوري اسلامي ايران پس از انقلاب تنها کشور با ثبات و قدرت واقعي در منطقه بوده است و روابط با ايران در سياست خارجي چين از اهميت زيادي برخوردار است.
او خاطرنشان کرد: تلاش چين براي ايجاد محيطي صلح‌آميز در جهان نيز کاملاً‌ مشهود است و جمهوري اسلامي ايران و چين مي‌توانند همکاري‌هاي گسترده‌اي با يکديگر داشته باشند.
ولايتي نيز در اين ديدار خاطرنشان کرد: ايران و چين در حوزه مسائل جهاني و منطقه‌يي ديدگاه‌ها و منافع بسيار نزديکي دارند و بر همين اساس همواره در جهت توسعه همکاري‌ها در سطح استراتژيک گام برداشتند.
وي ادامه داد: رفت و آمد مقامات بلند پايه دو کشور نيز مي‌تواند مسير حرکت به سوي توسعه همکاري‌ها و گسترش روابط ميان ايران و چين را هر چه بيش‌تر تسهيل کند.
رييس مرکز تحقيقات استراتژيک مجمع تشخيص مصلحت نظام با اشاره به همکاري‌هاي جمهوري اسلامي ايران و چين در پروژه‌هاي مشترک افزود: همکاري‌هاي اين دو کشور در پروژه‌هاي مشترک و زمينه‌هاي مختلف باعث ايجاد روابط ديرينه ميان دو کشور شده است و هم‌چنين همکاري و مشاوره‌هاي ايران و چين به ويژه در حوزه‌هاي منطقه‌يي و در زمينه مبارزه با تروريسم نيز بسيار مفيد خواهد بود زيرا منطقه خاورميانه به عنوان تأمين کننده انرژي جهان از اهميت فوق‌العاده‌اي برخوردار است.
او ادامه داد: با توجه به اهميت منطقه خاورميانه لازم است تا صلح و ثبات در اين منطقه برقرار شده و ما خاورميانه‌اي عاري از تروريسم داشته باشيم.