در دیدار رییس دانشگاه ریمن چین ولایتی: دخالت برخی کشورها در منطقه خلاف کنوانسیون‌های بین‌المللی است

0
۲۶۷ بازدید

رییس دانشگاه ریمن چین گفت: جمهوری اسلامی ایران پس از انقلاب اسلامی به قدرت واقعی و کشوری با ثبات در منطقه تبدیل شده است.

به گزارش  ایسنا ، وانگ ون در دیدار امروز خود (سه‌شنبه) با دکتر علی‌اکبر ولایتی، رییس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام با ابراز خرسندی از سفر به ایران افزود: جمهوری اسلامی ایران پس از انقلاب تنها کشور با ثبات و قدرت واقعی در منطقه بوده است و روابط با ایران در سیاست خارجی چین از اهمیت زیادی برخوردار است.
او خاطرنشان کرد: تلاش چین برای ایجاد محیطی صلح‌آمیز در جهان نیز کاملاً‌ مشهود است و جمهوری اسلامی ایران و چین می‌توانند همکاری‌های گسترده‌ای با یکدیگر داشته باشند.
ولایتی نیز در این دیدار خاطرنشان کرد: ایران و چین در حوزه مسائل جهانی و منطقه‌یی دیدگاه‌ها و منافع بسیار نزدیکی دارند و بر همین اساس همواره در جهت توسعه همکاری‌ها در سطح استراتژیک گام برداشتند.
وی ادامه داد: رفت و آمد مقامات بلند پایه دو کشور نیز می‌تواند مسیر حرکت به سوی توسعه همکاری‌ها و گسترش روابط میان ایران و چین را هر چه بیش‌تر تسهیل کند.
رییس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به همکاری‌های جمهوری اسلامی ایران و چین در پروژه‌های مشترک افزود: همکاری‌های این دو کشور در پروژه‌های مشترک و زمینه‌های مختلف باعث ایجاد روابط دیرینه میان دو کشور شده است و هم‌چنین همکاری و مشاوره‌های ایران و چین به ویژه در حوزه‌های منطقه‌یی و در زمینه مبارزه با تروریسم نیز بسیار مفید خواهد بود زیرا منطقه خاورمیانه به عنوان تأمین کننده انرژی جهان از اهمیت فوق‌العاده‌ای برخوردار است.
او ادامه داد: با توجه به اهمیت منطقه خاورمیانه لازم است تا صلح و ثبات در این منطقه برقرار شده و ما خاورمیانه‌ای عاری از تروریسم داشته باشیم.

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=5644