در دیدار با نماینده دبیرکل سازمان ملل در امور عراق ظریف: ثبات و امنیت عراق برای ما اهمیت راهبردی دارد

0
۳۰۱ بازدید

نیکولای ملادنف، نماینده دبیرکل سازمان ملل متحد در عراق با حضور در محل اقامت دکتر محمد جواد ظریف با وزیر خارجه کشورمان دیدار کرد.

به گزارش  ایسنا ، در این ملاقات وزیر امور خارجه کشورمان ضمن تبیین اهداف سفر اخیر خود به عراق اظهار داشت: ثبات و امنیت عراق و توسعه و پیشرفت این کشور و تقویت مناسبات همه جانبه فیمابین تهران و بغداد از اهمیت راهبردی برای جمهوری اسلامی ایران برخوردار است.
وی افزود: در تحولات اخیر و زمانی که دیگران مشغول تدارک برگزاری یک اجلاس نمایشی بودند، عملا و بطور جدی از دولت و مردم عراق برای رفع تهدید فوری گروه تروریستی داعش حمایت نمودیم.
محمد جواد ظریف همکاری و رایزنی مستمر میان کشورهای منطقه برای حل مشکلات عراق و دفع خطر تروریزم در این کشور و منطقه را امری ضروری خواند و تاکید کرد: هر کشوری که قصد کمک به بهبود شرایط عراق را دارد باید با واقعیات آن کشور همراه باشد و روند سیاسی قانونی و انتخاب مردم را محترم شمارد.
نیکولای ملادنف، نماینده دبیرکل سازمان ملل در عراق نیز در این دیدار با اشاره به شرایط سخت و پیچیده عراق تاکید کرد: هرگونه دخالت خارجی در این کشور می تواند شرایط فعلی را دشوارتر نماید.
وی مشارکت و همکاریهای منطقه ای برای برخورد جدی با مساله تروریزم را ضروری و آمادگی سازمان ملل برای ایفای نقش موثر در این زمینه اعلام نمود.
ملادنف ضمن تاکید بر ضرورت توجه به نیازها و خواسته های مردم عراق برای گذر از بحران فعلی خواستار تعامل سازنده و موثرتر جامعه جهانی در این باره شد.

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=5376