کد خبر: 5376
تاریخ انتشار: ۳۰ شهریور ۱۳۹۳
گروه : ایران

در دیدار با نماینده دبیرکل سازمان ملل در امور عراق ظریف: ثبات و امنیت عراق برای ما اهمیت راهبردی دارد

در دیدار با نماینده دبیرکل سازمان ملل در امور عراق ظریف: ثبات و امنیت عراق برای ما اهمیت راهبردی دارد

نيکولاي ملادنف، نماينده دبيرکل سازمان ملل متحد در عراق با حضور در محل اقامت دکتر محمد جواد ظريف با وزير خارجه کشورمان ديدار کرد.


به گزارش  ايسنا ، در اين ملاقات وزير امور خارجه کشورمان ضمن تبيين اهداف سفر اخير خود به عراق اظهار داشت: ثبات و امنيت عراق و توسعه و پيشرفت اين کشور و تقويت مناسبات همه جانبه فيمابين تهران و بغداد از اهميت راهبردي براي جمهوري اسلامي ايران برخوردار است.
وي افزود: در تحولات اخير و زماني که ديگران مشغول تدارک برگزاري يک اجلاس نمايشي بودند، عملا و بطور جدي از دولت و مردم عراق براي رفع تهديد فوري گروه تروريستي داعش حمايت نموديم.
محمد جواد ظريف همکاري و رايزني مستمر ميان کشورهاي منطقه براي حل مشکلات عراق و دفع خطر تروريزم در اين کشور و منطقه را امري ضروري خواند و تاکيد کرد: هر کشوري که قصد کمک به بهبود شرايط عراق را دارد بايد با واقعيات آن کشور همراه باشد و روند سياسي قانوني و انتخاب مردم را محترم شمارد.
نيکولاي ملادنف، نماينده دبيرکل سازمان ملل در عراق نيز در اين ديدار با اشاره به شرايط سخت و پيچيده عراق تاکيد کرد: هرگونه دخالت خارجي در اين کشور مي تواند شرايط فعلي را دشوارتر نمايد.
وي مشارکت و همکاريهاي منطقه اي براي برخورد جدي با مساله تروريزم را ضروري و آمادگي سازمان ملل براي ايفاي نقش موثر در اين زمينه اعلام نمود.
ملادنف ضمن تاکيد بر ضرورت توجه به نيازها و خواسته هاي مردم عراق براي گذر از بحران فعلي خواستار تعامل سازنده و موثرتر جامعه جهاني در اين باره شد.