کد خبر: 6969
تاریخ انتشار: ۲۶ آبان ۱۳۹۳
گروه : فرهنگ

در باشگاه‌ پرفروش‌ها مطرح شد: اگر کتابخوان در کشور کم است به خاطر بار واژه ممیزی است

در باشگاه‌ پرفروش‌ها مطرح شد:  اگر کتابخوان در کشور کم است به خاطر بار واژه ممیزی است

       امروز متاسفانه بچه‌های ما در دوران پیش از دبستان به جای اینکه کتاب دست بگیرند انیمیشن می‌بینند و باید از نویسندگانی که کتاب پرفروش می‌نویسند تشکر کرد و نباید به این فکر کرد که کتاب یک نویسنده چه چیز و یا ارزشی به خواننده داده یا نداده است.

نشست «17 دقیقه حرف حساب» با موضوع تجربه‌های شاعران و داستان‌نویسان پر مخاطب به نام «باشگاه پرفروش‌ها» با حضور سید عباس صالحی، محمود دولت‌آبادی، مهدی قزلی، محمدعلی بهمنی، مصطفی مستور، فاضل نظری، جواد محقق و جمعی از نویسندگان و علاقه‌مندان به ادبیات عصر دیروز 25 آبان ماه در بنیاد شعر و ادبیات داستانی ایرانیان برگزار شد.

به گزارش ایلنا،در این مراسم مهدی قزلی با اشاره به اینکه امروزه مردم کمتر کتاب می‌خوانند، گفت: این جلسه با این نیت برگزار شده تا در وانفسا، به کسانی بپردازیم که کتاب‌هایشان موجب کتاب‌خوان شدن مردم می‌شود و شمارگان کتاب را از اعداد معمول خارج می‌کند و به نظرم باید به نویسندگان و شعرای پرفروش توجه شود و از آنها تجلیل گردد.

وی ادامه داد: در این جلسه می‌خواهیم که مرز میان نویسندگان فاخر و غیر فاخر را برداریم و فقط به این بیندیشیم که مردم کتاب بخوانند، امروز متاسفانه بچه‌های ما در دوران پیش از دبستان به جای اینکه کتاب دست بگیرند انیمیشن می‌بینند و باید از نویسندگانی که کتاب پرفروش می‌نویسند تشکر کرد و نباید به این فکر کرد که کتاب یک نویسنده چه چیز و یا ارزشی به خواننده داده یا نداده است.

مدیر عامل بنیاد شعر و ادبیات داستانی ایرانیان گفت: در هفته‌های مثل هفته کتاب بهتر است سهم کسانی که لقب نویسنده عامه‌پسند به آنها داده شده مورد توجه قرار گیرد، به نظرم مدیران باید با این طیف از نویسندگان ارتباط برقرار کنند و حرف‌های آنها را بشنوند. در این جلسه سعی شده با این نویسندگان تماس گرفته و از‌ آنها دعوت کنیم در این جلسه شرکت کنند و حرف‌های خود را بزنند. افرادی که کتاب‌های جدی و فاخر می‌خوانند نباید فراموش کنند که روزی با کتاب‌های عامه‌پسند شروع کردند.