کد خبر: 5489
تاریخ انتشار: ۰۴ مهر ۱۳۹۳

درخواست قالیباف از رحمانی فضلی

درخواست قالیباف از رحمانی فضلی

 شهردار تهران در بیستمین گردهمایی شهرداران کلانشهرها و مراکز استانها که در خرمشهر برگزار شد، گفت: در بحث امور شهرداریها از وزیر کشور درخواست می کنیم که قانون درست اجرا شود.


به گزارش    ایسنا  محمدباقر قالیباف در این گردهمایی، اظهار کرد: با قوانین و مقررات در خصوص مسایل مالی همگی آشنایی دارید و بخشی که مربوط به تحریمها و مشکلات مردم است را همگی درک می کنیم اما متاسفانه بخشی از امور خلاف قانون نیز اتفاق می افتد.
وی ادامه داد: به عنوان مثال در قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی مردم در شهر جریمه می شوند که قانون در خصوص چگونگی هزینه کرد این جریمه ها روشن است اما عمدتا هزینه ای در شهر صورت نمی گیرد. این موضوع در خصوص عوارض سوخت و حمل و نقل نیز این گونه است اما در حوزه ارزش افزوده و اعتبارات مربوط به آن باید از مجلس تشکر کرد.
شهردار تهران در خصوص شهر خرمشهر گفت: همه بر این باوریم که ملت ایران مدیون خرمشهر است. رشادتهایی که در خرمشهر و در دوران دفاع مقدس رخ داد، در حافظه تاریخی ما ماندگار است. خرمشهر نقطه عطفی در عزت ایران بود اما شرایط فعلی این شهر قابل قبول نیست.
قالیباف عنوان کرد: ما شهرداریها در کلانشهرها و روسای شورای شهر مرکز استانها به اتفاق نظر رسیدیم که هر کاری از دست ما برآید برای خرمشهر انجام دهیم و بر این اساس، مصوبه شورای شهر تهران به میزان ۵ میلیارد تومان برای شش ماهه پیش رو برای شهر خرمشهر در نظر گرفته شد.
وی اظهار کرد: ما با رویکرد جهادی و مدیریت نشات گرفته از حوزه دفاع مقدس این کار را انجام خواهیم داد اما یک بخش از کار به طور ذاتی بر عهده دولت است.
شهردار تهران گفت: در حوزه مناطق آزاد، حوزه گردشگری مذهبی و راهیان نور که دارای پتانسیل عظیمی است، باید خیری به این شهر برسد. تلاش می کنیم هر عقب ماندگی که خرمشهر دارد، رفع شود.
قالیباف اظهار کرد: بخش مربوط به شهرداریها را در خرمشهر ما آمادگی داریم انجام دهیم تا این شهر روی پای خود بایستد و یک اصلاح جدی و اساسی در این شهر صورت بگیرد.
وی با اشاره به صدور سه میلیون تن کالا از خرمشهر اظهار کرد: این رقم بسیار خوبی است و ما شهرداریها آمادگی همکاری لازم در بخش سرمایه گذاری در ترمینال مرزی خرمشهر و شلمچه را داریم به شرط این که عوارض این ترمینال به شهرداری خرمشهر برسد.