کد خبر: 5691
تاریخ انتشار: ۰۹ مهر ۱۳۹۳

دبیر اجرایی کنگره پوست و جذام: جوش و آکنه شایع ترین بیماری های پوستی در کشور

دبیر اجرایی کنگره پوست و جذام: جوش و آکنه شایع ترین بیماری های پوستی در کشور

دبیر اجرایی کنگره بین المللی پوست زیبایی و‌لیزر با بیان اینکه شایعترین بیماری پوستی، جوش صورت و آکنه است، گفت: انواع کرم، لوسیون و روش های درمانی و لایه برداری که در شبکه های ماهواره ای و حتی رسانه های خودی تبلیغ می شود هیچ گونه سند علمی ندارد.


به گزارش جهان اقتصاد، دکتر منصور نصیری کاشانی در خصوص شایع ترین بیماری های پوستی در کشور، اظهار داشت: به استناد کارهای آماری و کتابی که توسط وزارت بهداشت و درمان آموزش پزشکی با عنوان"سیمای سلامت در جمهوری اسلامی"منتشر شده است، بیشترین بیماری های شایع پوستی، جوش صورت و آکنه است.
دانشیار دانشگاه علوم پزشکی تهران، اگزماهای پوستی،حساسیت ها و پس از آن عفونت های پوستی،زردزخم، قارچی و ویروسی را از دیگر بیماری های شایع پوستی بیان کرد.
این متخصص پوست و مو در ادامه این مطلب افزود:بیماری های مربوط به مو و ناخن خصوصا ریزش مو از دیگر بیماری های شایع پوست و مو به شمار می رود.
 وی در خصوص روش های درمان بیماری های پوستی و معرفی کرم های متعدد در شبکه های ماهواره ای و رسانه های داخلی ، تصریح کرد: تبلیغات درمان بیماری های پوستی آن هم  در یک جلسه غیر قابل باور و امکان است.
وی افزود: انواع کرم، لوسیون و روش های درمانی و لایه برداری که در شبکه های ماهواره ای و حتی رسانه های خودی تبلیغ می شود هیچ گونه سند علمی ندارد، زمانی که فردی اقدام به تولید کرم می کند باید اثربخشی و مضرات آن را به اثبات برساند که برای این امر باید به آزمایشگاه مرکز آموزش و پژوهش بیماریهای پوست و جذام دانشگاه علوم پزشکی تهران مراجعه کنند.
نصیری کاشانی بیان داشت: از آنجایی که مردم به رسانه ها اعتماد دارند نباید از این اعتماد سوء استفاده شود؛رسانه ها نباید برای جبران منابع مالی هر چیزی را که با سلامت مردم ارتباط دارد را بدون آگاهی از محصول، آن را تبلیغ کند.