یکشنبه 03 تیر، 1403

کدخبر: 1514 14:45 1393/02/06
دارايي فكري افراد خريد وفروش مي شود

دارايي فكري افراد خريد وفروش مي شود

دسته‌بندی: بدون دسته‌بندی
دارايي فكري افراد خريد وفروش مي شود

دارايي فكري افراد خريد وفروش مي شود

دسته‌بندی: بدون دسته‌بندی

گروه بازارسرمایه : رییس سازمان بورس و اوراق بهادار از ایجاد بازار دارایی های فکری در بورس خبر داد و گفت: با ایجاد این بازار، می توان ایده ها و دارایی های فکری افراد خالق را در بازار به فروش رساند .

«علی صالح آبادی» روز شنبه در همایش ملی «حقوق مالکیت معنوی و نقش آن در توسعه اقتصادی» که در اتاق بازرگانی برگزار شد، افزود: بازار دارایی های فکری موضوع مهمی بود و با کمک سازمان ثبت اسناد و املاک کشور و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، جلسات مختلفی برای ایجاد این بازار برگزار شد.

وی ادامه داد: با ایجاد این بازار می توان در تجاری سازی ایده ها و دارایی های فکری افراد خلاق و نوآور کشور گام های موثری برداشت.

صالح آبادی با بیان اینکه کار طراحی بازار دارایی های فکری در بورس انجام شده، گفت: بطور یقین در ابتدای کار با چالش ها و مشکلاتی مواجه خواهیم شد اما با کمک اساتید و صاحبان فکر می توان این بازار را به جامعه معرفی کرد.

رییس سازمان بورس و اوراق بهادار افزود: از آنجا که ارتباط موثر میان صنعت و دانشگاه و ایجاد اقتصاد دانش بنیان به عنوان یکی از تاکیدات جدی رهبر معظم انقلاب و آرزوهای دیرینه ما است، این بازار می تواند در معرفی بهتر ایده ها، اختراعات و اکتشافات و کمک به موضوع های مطرح شده، تاثیرگذار باشد.  • دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است.
  • افزودن دیدگاه


JahanEghtesadNewsPaper

جستجو


  |