دادستان کل کشور: انهدام باند جعل در یکی از استانها

0
۳۶۱ بازدید

دادستان کل کشور از انهدام باند جعل عنوان در یکی از استانها خبر داد و گفت: اواخر هفته گذشته باند جعلی در یکی از استانها شناسایی و منهدم شد که از آنها ۵۰ مهر جعلی دستگاهها، نهادها و ادارات کشف و ضبط شد.

به گزارش مهر، حجت الاسلام غلامحسین محسنی اژه ای   در شصت و هفتمین نشست خبری سخنگوی قوه قضائیه اظهار داشت: مقام معظم رهبری، ریاست آیت الله آملی لاریجانی را به مدت ۵ سال دیگر تمدید کردند و در اجلاس رئیس قوه تاکیداتی داشتند که دستگاه قضا به موضوعات اشاره شده در ابلاغ و مطالبی که ایشان در هفته قوه قضائیه فرمودند اهتمام ویژه دارد.
وی ادامه داد: قوه قضائیه و رئیس دستگاه آن تلاش دارند در ۵ سال آینده اقدامات جدیتری را برای رضایت مردم، تسریع رسیدگی به پرونده ها، پیشگیری از وقوع جرایم و برخورد با مفاسد انجام دهند.
اژه ای افزود: با توجه به آغاز ۵ سال دوم سیاستهای جدید ابلاغ شده و طی روزهای آینده شاهد برخی تغییرات و جابجایی ها در قوه قضائیه خواهیم بود.
دادستان کشور با تاکید بر قاطعیت دستگاه قضا در برخورد با معضل مواد مخدر گفت: بسیاری از جرایم از مواد مخدر نشأت می گیرد و جرم بیشتر زندانیان ما به صورت مستقیم و غیرمستقیم با موادمخدر مرتبط است.
دادستانی می تواند در ماجرای روغن پالم ورود کند
سخنگوی دستگاه قضا در ادامه نشست خود با خبرنگاران در پاسخ به پرسشی در خصوص ورود دستگاه قضا به ماجرای روغن پالم اظهار داشت: موضوع سلامت بحث مهمی است و وزارت ذیربط وارد این قضیه شده است دادستان تهران نیز موارد را بررسی می کند و وزارت مربوطه نیز در این زمینه گزارش خود را اعلام خواهد کرد.
وی افزود: دادستانی اگر در این زمینه تخلفی مشاهده کند می تواند به عنوان مدعی العموم وارد شود.
خبرنگاری در خصوص پیگیری پرونده کرسنت در دستگاه قضایی پرسید که اژه ای گفت: پرونده ای در این زمینه در دستگاه قضایی مطرح است و دیوان عالی کشور با توجه به بحث زمان موضوع اعمال ماده ۱۸ را مطرح کرده که پرونده در حال حاضر در مرحله اعمال ماده ۱۸ است.
توضیح در مورد پرونده (ح.ب.د)
خبرنگار دیگری در خصوص صدور قرار بازداشت برای یکی از محکومان پرونده بانکی و رسیدگی به اتهامات وی در پرونده نفت جی (ح.ب.د) پرسید که دادستان کل کشور در پاسخ گفت: این فرد پیش از این پرونده ای داشت که حکم آن قطعی و اجرا شد. پرونده ای نیز در دادسرای تهران مفتوح و در حال رسیدگی دارد. سازمان بازرسی در خصوص تخلفات کارخانه مورد نظر شما گزارشی داده که برای این فرد نیابت احضار صادر شده است. موضوع قرار بازداشت صحیح نیست و اتهام این فرد مالی است.
خبرنگاری در مورد اظهارات وزیر دادگستری درباره پرونده کرسنت و اعتراض به رای آن پرسید که وی در پاسخ اظهار داشت: همانطور که از سوی وزیر دادگستری اعلام شد دولت در مقام اعتراض است.
هنوز مدیران بانکهای صادرات و ملی محاکمه نشده اند
پرسش بعدی خبرنگاران درباره محاکمه مدیران عامل بانکهای صادرات و ملی بود که اژه ای اظهار داشت: هنوز مدیران این دو بانک محاکمه نشده اند.
خبرنگار مهر درباره حضور دو تن از متهمان پرونده ستاد سوخت در مراسم تشیع جنازه یکی از خبرنگاران ورزشی پرسید که محسنی اژه ای در این باره اظهار داشت: در پرونده اگر تحقیقات به جایی برسد که نیاز به بازداشت نباشد فرد با قرار آزاد می شود. در این پرونده برخی متهمان در همان ابتدا با قرار آزاد شدند اما هنوز چند نفر بازداشت هستند و تحقیقات در این زمینه ادامه دارد.
آخرین وضعیت پرونده بابک زنجانی
سخنگوی دستگاه قضا درباره آخرین وضعیت پرونده بابک زنجانی نیز اظهار داشت: در این پرونده ۵ نفر بازداشت بودند که طی روزهای اخیر یکی از مدیران نفتی نیز بازداشت شد. دو سه نفر دیگر نیز در این زمینه بازداشت شدند که برخی از آنها به طور مستقیم با موضوع اصلی پرونده مرتبط نیستند. در حال حاضر ۶ یا ۷ نفر و یا بیشتر در این پرونده بازداشت هستند.

اژه ای در ادامه نشست خبری در پاسخ به سئوالی در مورد اینکه آیا انتشار لیست اسامی استفاده کنندگان از بورسیه جرم است، اظهار داشت: اگر اسناد جزو طبقه بندی باشد حق انتشار اسناد وجود ندارد این در حالی است که اگر کسی به صورت شخصی از این انتشار اسامی ضرر کند و به او لطمه وارد شود قوه قضائیه واردموضوع می شود.

پرونده خبرنگار واشنگتن پست در مراحل مقدماتی

وی در مورد آخرین وضعیت خبرنگاران بازداشت شده واشنگتن پست گفت: این پرونده در مرحله تحقیقات مقدماتی است و تا زمانی که وضعیت آن مشخص نشده است نمی توان اطلاع رسانی کرد. در حال حاضر ۳ نفر در رابطه با این پرونده بازداشت هستند و در مورد جزئیات این پرونده نمی توانم در حال حاضر مسائلی را بیان کنم.

خبرنگاری از محسنی اژه ای در مورد پخش شب نامه بر علیه رئیس جمهور سئوال کرد که وی در پاسخ گفت: اگر فردی به صورت مکتوب به مقامات از جمله رئیس جمهور توهین کند مدعی العموم می تواند موضوع را پیگیری کند.

خبرنگاری در مورد زمان اعلام حکم (م.ر) پرسید که اژه ای در پاسخ گفت: نمی توان زمانی را برای اعلام حکومت تعیین کرد اما قاضی تلاش می کند هر چه زودتر حکم صادر شود.

خبرنگار دیگری در مورد علنی یا غیر علنی بودن دادگاه مهدی هاشمی پرسید که سخنگوی دستگاه قضا در پاسخ گفت: مصداق ها در قانون مشخص شده است و علنی یا غیر علنی برگزار کردن دادگاه به قاضی رسیدگی کننده بستگی دارد.

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=4688