کد خبر: 4688
تاریخ انتشار: ۲۷ مرداد ۱۳۹۳
گروه : ایران

دادستان کل کشور: انهدام باند جعل در یکی از استانها

دادستان کل کشور:   انهدام باند جعل در یکی از استانها


دادستان کل کشور از انهدام باند جعل عنوان در يکي از استانها خبر داد و گفت: اواخر هفته گذشته باند جعلي در يکي از استانها شناسايي و منهدم شد که از آنها 50 مهر جعلي دستگاهها، نهادها و ادارات کشف و ضبط شد.

به گزارش مهر، حجت الاسلام غلامحسين محسني اژه اي   در شصت و هفتمين نشست خبري سخنگوي قوه قضائيه اظهار داشت: مقام معظم رهبري، رياست آيت الله آملي لاريجاني را به مدت 5 سال ديگر تمديد کردند و در اجلاس رئيس قوه تاکيداتي داشتند که دستگاه قضا به موضوعات اشاره شده در ابلاغ و مطالبي که ايشان در هفته قوه قضائيه فرمودند اهتمام ويژه دارد.
وي ادامه داد: قوه قضائيه و رئيس دستگاه آن تلاش دارند در 5 سال آينده اقدامات جديتري را براي رضايت مردم، تسريع رسيدگي به پرونده ها، پيشگيري از وقوع جرايم و برخورد با مفاسد انجام دهند.
اژه اي افزود: با توجه به آغاز 5 سال دوم سياستهاي جديد ابلاغ شده و طي روزهاي آينده شاهد برخي تغييرات و جابجايي ها در قوه قضائيه خواهيم بود.
دادستان کشور با تاکيد بر قاطعيت دستگاه قضا در برخورد با معضل مواد مخدر گفت: بسياري از جرايم از مواد مخدر نشأت مي گيرد و جرم بيشتر زندانيان ما به صورت مستقيم و غيرمستقيم با موادمخدر مرتبط است.
دادستاني مي تواند در ماجراي روغن پالم ورود کند
سخنگوي دستگاه قضا در ادامه نشست خود با خبرنگاران در پاسخ به پرسشي در خصوص ورود دستگاه قضا به ماجراي روغن پالم اظهار داشت: موضوع سلامت بحث مهمي است و وزارت ذيربط وارد اين قضيه شده است دادستان تهران نيز موارد را بررسي مي کند و وزارت مربوطه نيز در اين زمينه گزارش خود را اعلام خواهد کرد.
وي افزود: دادستاني اگر در اين زمينه تخلفي مشاهده کند مي تواند به عنوان مدعي العموم وارد شود.
خبرنگاري در خصوص پيگيري پرونده کرسنت در دستگاه قضايي پرسيد که اژه اي گفت: پرونده اي در اين زمينه در دستگاه قضايي مطرح است و ديوان عالي کشور با توجه به بحث زمان موضوع اعمال ماده 18 را مطرح کرده که پرونده در حال حاضر در مرحله اعمال ماده 18 است.
توضيح در مورد پرونده (ح.ب.د)
خبرنگار ديگري در خصوص صدور قرار بازداشت براي يکي از محکومان پرونده بانکي و رسيدگي به اتهامات وي در پرونده نفت جي (ح.ب.د) پرسيد که دادستان کل کشور در پاسخ گفت: اين فرد پيش از اين پرونده اي داشت که حکم آن قطعي و اجرا شد. پرونده اي نيز در دادسراي تهران مفتوح و در حال رسيدگي دارد. سازمان بازرسي در خصوص تخلفات کارخانه مورد نظر شما گزارشي داده که براي اين فرد نيابت احضار صادر شده است. موضوع قرار بازداشت صحيح نيست و اتهام اين فرد مالي است.
خبرنگاري در مورد اظهارات وزير دادگستري درباره پرونده کرسنت و اعتراض به راي آن پرسيد که وي در پاسخ اظهار داشت: همانطور که از سوي وزير دادگستري اعلام شد دولت در مقام اعتراض است.
هنوز مديران بانکهاي صادرات و ملي محاکمه نشده اند
پرسش بعدي خبرنگاران درباره محاکمه مديران عامل بانکهاي صادرات و ملي بود که اژه اي اظهار داشت: هنوز مديران اين دو بانک محاکمه نشده اند.
خبرنگار مهر درباره حضور دو تن از متهمان پرونده ستاد سوخت در مراسم تشيع جنازه يکي از خبرنگاران ورزشي پرسيد که محسني اژه اي در اين باره اظهار داشت: در پرونده اگر تحقيقات به جايي برسد که نياز به بازداشت نباشد فرد با قرار آزاد مي شود. در اين پرونده برخي متهمان در همان ابتدا با قرار آزاد شدند اما هنوز چند نفر بازداشت هستند و تحقيقات در اين زمينه ادامه دارد.
آخرين وضعيت پرونده بابک زنجاني
سخنگوي دستگاه قضا درباره آخرين وضعيت پرونده بابک زنجاني نيز اظهار داشت: در اين پرونده 5 نفر بازداشت بودند که طي روزهاي اخير يکي از مديران نفتي نيز بازداشت شد. دو سه نفر ديگر نيز در اين زمينه بازداشت شدند که برخي از آنها به طور مستقيم با موضوع اصلي پرونده مرتبط نيستند. در حال حاضر 6 يا 7 نفر و يا بيشتر در اين پرونده بازداشت هستند.

اژه اي در ادامه نشست خبري در پاسخ به سئوالي در مورد اينکه آيا انتشار ليست اسامي استفاده کنندگان از بورسيه جرم است، اظهار داشت: اگر اسناد جزو طبقه بندي باشد حق انتشار اسناد وجود ندارد اين در حالي است که اگر کسي به صورت شخصي از اين انتشار اسامي ضرر کند و به او لطمه وارد شود قوه قضائيه واردموضوع مي شود.

پرونده خبرنگار واشنگتن پست در مراحل مقدماتي

وي در مورد آخرين وضعيت خبرنگاران بازداشت شده واشنگتن پست گفت: اين پرونده در مرحله تحقيقات مقدماتي است و تا زماني که وضعيت آن مشخص نشده است نمي توان اطلاع رساني کرد. در حال حاضر 3 نفر در رابطه با اين پرونده بازداشت هستند و در مورد جزئيات اين پرونده نمي توانم در حال حاضر مسائلي را بيان کنم.

خبرنگاري از محسني اژه اي در مورد پخش شب نامه بر عليه رئيس جمهور سئوال کرد که وي در پاسخ گفت: اگر فردي به صورت مکتوب به مقامات از جمله رئيس جمهور توهين کند مدعي العموم مي تواند موضوع را پيگيري کند.

خبرنگاري در مورد زمان اعلام حکم (م.ر) پرسيد که اژه اي در پاسخ گفت: نمي توان زماني را براي اعلام حکومت تعيين کرد اما قاضي تلاش مي کند هر چه زودتر حکم صادر شود.

خبرنگار ديگري در مورد علني يا غير علني بودن دادگاه مهدي هاشمي پرسيد که سخنگوي دستگاه قضا در پاسخ گفت: مصداق ها در قانون مشخص شده است و علني يا غير علني برگزار کردن دادگاه به قاضي رسيدگي کننده بستگي دارد.