کد خبر: 180002
تاریخ انتشار: ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۱
گروه : کشاورزی

خودکفایی در تولید کالاهای اساسی موضوعی راهبردی است

خودکفایی در تولید کالاهای اساسی موضوعی راهبردی است

به گزارش جهان اقتصاد، آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی امروز چهارشنبه در جلسه هیات دولت، خودکفایی در تولید کالاهای اساسی را موضوعی راهبردی دانست و گفت: وزارت جهادکشاورزی با همکاری دیگر نهادها و از جمله مراکز علمی و دانش‌بنیان برنامه‌ریزی کند تا کشور در کوتاه‌ترین زمان ممکن در تولید کالاهای اساسی به خودکفایی برسد و دیگر نیازمند دیگر کشورها نباشیم.

وی با اشاره بر لزوم تأمین امنیت غذایی کشور اظهار داشت: در کنار کارهای روزمره نباید از اقدامات اساسی و زیربنایی غفلت شود.

رئیس جمهور خاطرنشان کرد: تولید یک مسأله اساسی و زیربنایی است و با تقویت تولید داخلی باید ظرف چند سال آینده و در کوتاه‌ترین زمان ممکن به خودکفایی برسیم تا نیازمند دیگر کشورها نباشیم.

آیت‌الله رئیسی با اشاره به افزایش آلایندگی‌ها و گرد و غبار در استان‌های مختلف کشور بویژه استان خوزستان، اظهار داشت: حل ریشه‌ای این موضوع نیازمند همکاری با کشورهای منطقه و همسایه است.

بر همین اساس رئیس جمهور به سازمان محیط زیست مأموریت داد با همکاری وزارت امور خارجه و دیگر دستگاه‌های ذی‌ربط، از طریق رایزنی با کشورهای همسایه مشکل آلایندگی هوا را حل کنند.

وی در ادامه با تأکید بر لزوم اتقان و همه ‌جانبه‌گرایی در تصمیم‌گیری‌ها گفت: تمام ارکان دولت در تصمیم‌سازی‌ها و تصمیم‌گیری‌ها همه جوانب را بسنجند تا به صورت دقیق و قابل اجرا اتخاذ شود.

رئیس جمهور در بخش دیگری از سخنانش بر لزوم تبیین دقیق و جامع برنامه دولت در خصوص توزیع عادلانه یارانه‌ها برای آحاد مردم در مقابل طرح برخی شبهات اشاره کرد و گفت: لازم است تیم اقتصادی و اطلاع‌رسانی دولت و دستگاه‌های مرتبط، با تبیین موضوع گره‌های ذهنی مردم را باز کرده و به افکار عمومی و بازار آرامش ببخشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.