یکشنبه 03 تیر، 1403

کدخبر: 14748 14:35 1394/05/20
حق مالکیت ایران در گینه پس از دو دهه رسمی شد

حق مالکیت ایران در گینه پس از دو دهه رسمی شد

دسته‌بندی: بدون دسته‌بندی
حق مالکیت ایران در گینه پس از دو دهه رسمی شد

حق مالکیت ایران در گینه پس از دو دهه رسمی شد

دسته‌بندی: بدون دسته‌بندی

ایران در گینه بوکسیت آلومینیوم استخراج و تولید می‌کند

گروه تولید

produces@jahaneghtesad.com

ایران یک موافقتنامه ۲۵ ساله با گینه را تمدید کرده است که به این کشور اجازه می دهد تولید بوکسیت آلومینیوم در گینه را آغاز کند.

گینه یک موافقتنامه 25 ساله با دولت ایران را تمدید کرده که به این کشور اجازه می دهد تولید بوکسیت در گینه را آغاز کند.

ایران 51 درصد سهام پروژه سوشیت دس بوکسیتس دی دابولا (اس بی دی تی) را در اختیار خواهد داشت. براساس این پروژه پس از انجام مطالعات امکان سنجی، از منطقه ای به مساحت بیش از 5684 کیلومتر مربع بوکسیت استخراج خواهد شد. بر اساس این قرارداد که اولین بار در سال 1992 به امضا رسید، گینه سهام کمتری نسبت به ایران در پروژه مذکور خواهد داشت.

به گزارش رویترز،اسناد مربوط به این موافقتنامه در پایان ماه جولای بین کرفالا یانسائه، وزیر معادن گینه و محمدرضا نعمت زاده، وزیر صنایع، معادن و تجارت ایران به امضا رسید.

این قرارداد شامل 13 منطقه استخراج بوکسیت در دابولا و 12 منطقه در توگو است که هر دو در مرکز گینه واقع شده اند و مجموعا دارای 600 میلیون تن ذخایر بوکسیت هستند. بر اساس مطالعه ای که در سال 2010 انجام شده، ارزش این پروژه در طی 3 سال، 505 میلیون دلار برآورد شده است.

دولت گینه می گوید، بالاترین عرضه بوکسیت در جهان را به خود اختصاص داده است، اما از نظر میزان صادرات در رتبه چهارم جهان قرار دارد. بوکسیت در تولید آلومینیوم مورد استفاده قرار می گیرد. دولت این کشور معتقد است تا قبل از سال 2016 می تواند تولید خود را 30 درصد افزایش دهد.

پروژه اس بی دی تی، در منطقه ای بوکسیت تولید خواهد کرد که در حال حاضر هیچ عملیات معدن کاری ای در آنجا در حال انجام نیست. شرکت بوکسیت گینه، دیگر شرکت عضو کنسرسیوم گینه و بین الملل، در سال 2014، 15.2 میلیون تن بوکسیت تولید کرد. کومپنیه دس بوکسیتس دی کیندیا، دیگر شرکت سرمایه گذار در این کنسرسیوم نیز حدود 2.5 میلیون تن بوکسیت تولید کرد.  • دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است.
  • افزودن دیدگاه


JahanEghtesadNewsPaper

جستجو


  |