حسین‌زاده حضور مطهری در هیئت‌نظارت موجب آرامش مطبوعات است

0
۳۵۱ بازدید

         حضور آقای مطهری در حوزه نظارت بر مطبوعات می‌تواند مفید باشد. ایشان با رویه متعادل و بینابین می‌تواند نگاهی به حوزه مطبوعات داشته باشد تا احساس آرامش در این عرصه برای مطبوعات مختلف ایجاد شود.
نماینده مردم نقده و اشنویه گفت: حضور آقای مطهری در هیئت نظارت بر مطبوعات می‌تواند مفید باشد چراکه به هر حال ایشان با رویه متعادل و بینابین می‌توانند نگاهی به حوزه مطبوعات داشته باشند که یک احساس آرامشی در این عرصه برای مطبوعات مختلف ایجاد شود.
عبدالکریم حسین‌زاده در گفتگو با ایلنا؛ با اشاره به انتخابات نماینده مجلس در هیات نظارت بر مطبوعات و صدا و سیما، تاکید کرد: هر اندازه که بستر امکان انتخاب برای نمایندگان از سلایق مختلف بیشتر فراهم شود قاعدتا کیفیت کار و حتی کیفیت رای‌گیری در صحن علنی مجلس بالا خواهد رفت.
نماینده مردم نقده و اشنویه ادامه داد: آن چیزی که در حال حاضر برای ما و تعداد زیادی از نمایندگان مهم است این است که طیف‌های مختلفی بتوانند کاندیدا شوند.
وی خاطرنشان کرد: ماده ۲۱۸ قانون آیین‌نامه داخلی مجلس نیز دو محل بحث دارد یکی اینکه گفته است هیئت نظارت از میان نمایندگان انتخاب شود و بحث دیگر اینکه گفته حداقل دو نفر مطرح شوند. بنابراین هیچ حکمی مبنی بر اینکه تعداد بیشتری مطرح نشوند؛ وجود ندارد.
حسین‌زاده گفت: اینکه گفته می‌شود که نمایندگان از طریق کمیسیون معرفی شوند و مجلس اعضا را انتخاب کنند؛ جای سوال دارد که مجلس از کجا باید انتخاب کند.
این عضو کمیسیون عمران مجلس با بیان اینکه انتخاب نماینده مجلس در هیات نظارت بر مطبوعات تنها منوط به انتخاب این دو نفر نیست، افزود: افراد در صحن علنی نیز می‌توانند خود را کاندیدا کنند لذا به عقیده من در اینجا کمیسیون بیشتر حالت مشاوره و راهنمایی دارد برای اینکه به نمایندگان بگویند که این دو یا سه نماینده‌ای که معرفی شده‌اند قابل بحث یا رای‌گیری هستند.
حسین‌زاده تصریح کرد: تصور می‌کنم حضور آقای مطهری در حوزه نظارت بر مطبوعات می‌تواند مفید باشد چراکه به هر حال ایشان با رویه متعادل و بینابین می‌توانند نگاهی به حوزه مطبوعات داشته باشند که یک احساس آرامشی در این عرصه برای مطبوعات مختلف ایجاد شود اما به هر حال به طور کلی باتوجه به شرایط موجود چه آقای مطهری و چه افراد دیگری انتخاب شوند به عقیده من حضورشان حداقل در جریان چنین انتخاباتی می‌تواند مفید باشد.

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=3806