کد خبر: 8069
تاریخ انتشار: ۲۶ آذر ۱۳۹۳
گروه : ایران

حجت‌الاسلام نواب : آیت الله هاشمی موافق ریاست آیت الله شاهرودی بر مسند خبرگان است

حجت‌الاسلام نواب :  آیت الله هاشمی موافق ریاست آیت الله شاهرودی بر مسند خبرگان است

       بحث ریاست مجلس خبرگان از اهمیت چندانی برخوردار نیست چراکه کار اجرایی ندارد. برای آیت‌الله هاشمی هم٬ هاشمی بودن٬ بالاتر و مهم‌تر از ریاست مجلس خبرگان و ریاست مجمع تشخیص مصلحت نظام است.

یک فعال سیاسی اصولگرا گفت: برای آیت‌الله هاشمی نه تنها ریاست مجلس خبرگان بلکه ریاست مجمع نیز پست چندان با ارزشی نیست. هاشمی بودن برای آیت‌الله هاشمی٬ مهم‌تر از هر پستی است. معتقدم آیت‌الله هاشمی‌شاهرودی وارد انتخابات ریاست مجلس خبرگان می‌شود و در این صورت آیت‌الله هاشمی هم مشکلی با انتخاب وی نخواهد داشت.

حجت‌الاسلام ابوالحسن نواب در گفت‌وگو با ایلنا، با اشاره به بحث انتخابات ریاست مجلس خبرگان گفت: به نظر من بحث ریاست مجلس خبرگان از اهمیت چندانی برخوردار نیست چراکه کار اجرایی ندارد. برای آیت‌الله هاشمی هم٬ هاشمی بودن٬ بالاتر و مهم‌تر از ریاست مجلس خبرگان و ریاست مجمع تشخیص مصلحت نظام است.

این فعال سیاسی اصولگرا با اشاره به اینکه برای آیت الله هاشمی نه تنها ریاست مجلس خبرگان بلکه ریاست مجمع نیز پست چندان با ارزشی نیست، گفت: هاشمی بودن برای آیت‌الله مهم‌تر از هر پستی است. معتقدم که آیت‌الله هاشمی شاهرودی وارد انتخابات ریاست مجلس خبرگان می‌شود و در این صورت آیت الله هاشمی هم مشکلی با انتخاب وی نخواهد داشت.

وی در خصوص تحرکات سیاسی نزدیکان احمدی‌نژاد در فضای کنونی افزود: ما به شدت طرفدار حضور طیف احمدی‌نژاد در عرصه انتخابات هستیم چراکه در این صورت بحث نقد نیز فعال خواهد شد ما باید هنوز ۵۰ سال دیگر هم تمرین آزادی کنیم.

حجت‌الاسلام ابوالحسن نواب در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا، با اشاره به فعالیت‌های اخیر رسانه‌ای احمدی‌نژاد و اطرافیان او عنوان کرد: معتقد نیستم که جریان احمدی‌نژاد باید به طور کلی از عرصه سیاسی حذف شود یعنی آنها هم حق دارند که فعالیت‌های خود را داشته باشند. اگر ما واقعا شعار آزادی می‌دهیم باید به آن عمل کنیم. فعالیت طیف احمدی‌نژاد برای انتخابات موجب فعال شدن برخی گروه‌های کشور برای نقد این طیف می‌شود و این خوب است.