کد خبر: 6441
تاریخ انتشار: ۱۰ آبان ۱۳۹۳
گروه : فرهنگ

جشنواره «تو- اکران» سوئیس «میزبان» ایران شد

جشنواره «تو- اکران» سوئیس «میزبان» ایران شد

فیلم کوتاه داستانی «میزبان» به کارگردانی امید عبدالهی در اولین حضور جهانی خود به بخش مسابقه فیلم‌های کوتاه بیستمین جشنواره بین‌المللی «تو- اکران» سوئیس راه پیدا کرد.

به گزارش مهر، فیلم کوتاه داستانی «میزبان» به کارگردانی امید عبدالهی از تولیدات مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی در اولین حضور جهانی خود به بخش مسابقه فیلم‌های کوتاه بیستمین جشنواره بین‌المللی «تو- اکران» سوئیس راه پیدا کرد.

بیستمین جشنواره بین‌المللی «تو- اکران» سوئیس طی روزهای 15 تا 22 آبان‌ماه 93 در 3 بخش اصلی فیلم‌های کوتاه و بلند سینمایی، سریال‌های تلویزیونی و آثار چند رسانه‌ای، در شهر ژنو برگزار می‌شود و فیلم کوتاه داستانی «میزبان» ساخته امید عبدالهی به نمایندگی از سینمای ایران در این جشنواره حضور دارد.

همچنین در این بخش از مسابقه بین‌الملل، 13 عنوان فیلم کوتاه دیگر از کشورهایی چون فرانسه، سوئیس، کانادا، هند، دانمارک و مکزیک نیز نمایش داده می‌شوند.

جشنواره بین‌المللی «تو- اکران»، مهمترین رویداد سینمایی کشور سوئیس است که همه ساله با هدف کشف استعدادهای تازه، علاوه بر اکران فیلم‌های بلند و سریال‌های شاخص تلویزیونی، ویترینی از فیلم‌های مطرح کوتاه سراسر جهان را در شهر ژنو به نمایش می‌گذارد.

سایت رسمی این جشنواره (لینک http://www.tous-ecrans.com/?a=65) هم ضمن ارائه تحلیلی کوتاه از فیلم «میزبان» برای مخاطبان، حضور این فیلم را یک اتفاق خوب دانسته و از امید عبدالهی به عنوان یکی از سینماگران نسل جدید نام برده که سینمای کشورش می‌تواند روی او حساب باز کند.

فیلم کوتاه داستانی «میزبان» در اولین نمایش رسمی خود در ایران، به عنوان فیلم افتتاحیه سی و یکمین جشنواره بین‌المللی «فیلم کوتاه تهران» روی پرده رفت.

بنابر اعلام رسمی دبیرخانه بیستمین جشنواره بین‌المللی «تو- اکران» سوئیس، این فیلم کوتاه ایرانی در نخستین حضور جهانی خود، در 2 نوبت روزهای 17 و 19 آبان با حضور و معرفی فیلمساز، در گراند سالن شهر ژنو به نمایش در خواهد آمد.