کد خبر: 11348
تاریخ انتشار: ۱۶ فروردین ۱۳۹۴

تهران میزبان نمایشگاه بین المللی دریایی کشورهای اسلامی

تهران میزبان نمایشگاه بین المللی دریایی کشورهای اسلامی

نمایشگاه بین المللی دریایی کشورهای اسلامی (Iran Sea Expo) از ۱۶ تا ۱۹ خرداد ماه سال جاری با حضور و مشارکت دهها شرکت داخلی و خارجی و همچنین سازمان های مختلف بین المللی در تهران برگزار خواهد شد.

این نمایشگاه با مشارکت، همکاری و حمایت سازمان همکاری های اسلامی(OIC)، انجمن های کشتی داران اسلامی(OISA)، مرکز تحقیقات و اطلاع رسانی اتاق اسلامی (ICRIC)، آژانس بین المللی اطلاعات اسلامی (IINA) و سازمان آموزشی، علمی و فرهنگی اسلامی (ISESCO) و سازمانهای مرتبط داخلی برگزار می شود.

دبیر اجرایی نمایشگاه بین المللی دریایی کشورهای اسلامی، هدف از برگزاری این نمایشگاه را اشاعه فرهنگ دریایی، ایجاد ارتباط راهبردی، تعاملی، اساسی و بین المللی حوزه دریایی جمهوری اسلامی ایران با کشورهای اسلامی و جهان و ارتقاء توسعه روابط علمی و تجاری دریایی بین کشور های اسلامی بیان کرد.

غلامرضا رضاییان اضافه کرد: افزایش سهم بازار از خدمات بندری، دریایی منطقه ای و جهانی، توانمند سازی و توسعه خدمات دریایی و دریانوردی، ایجاد فرصت مناسب جهت تعامل بیشتر با نخبگان دریایی جهان اسلام، استفاده بهینه از ظرفیت های موجود حوزه دریایی کشورهای اسلامی، ارتقاء سطح علمی حوزه دریایی و دریانوردی و تلاش برای اتخاذ رویکرد واحد و ایجاد انسجام و وحدت لازم حوزه دریایی در برابر تحولات بین المللی برخی دیگر از اهداف برپایی نمایشگاه بین المللی دریایی کشورهای اسلامی است.

وی افزود: این نمایشگاه در فضایی بالغ بر ۴۰ هزار مترمربع برپا خواهد شد و پیش بینی می شود بیش از ۱۵ هزار کارشناس و متخصص از آسیا و اروپا از آن بازدید داشته باشند.

رضائیان گفت: این نمایشگاه شامل بخش های متنوعی از قبیل ارائه توانمندی ها و دستاوردها در زمینه کشتیرانی و حمل و نقل دریایی، صنایع کشتی سازی، صنایع فراساحل نفت و گاز، خدمات دریایی و بندری، امور نظامی و دفاعی، اقیانوس شناسی و هواشناسی، الکترونیک و مخابرات، گردشگری و تفریحات دریایی، حقوق دریایی، موسسات رده بندی، بیمه و موسسات اعتباری، نقشه برداری و هیدروگرافی، محیط زیست دریایی، مناطق آزاد ویژه اقتصادی، شیلات و آبزیان، تجسس و نجات دریایی، دانشگاه ها و مراکز عالی علوم و فنون دریایی، انجمن ها و اتحادیه ها با برگزاری کارگاه های آموزشی است.