یکشنبه 13 فروردین، 1402

کدخبر: 10152 18:01:46 1393-11-20
تنش های سیاسی قیمت طلا را افزایش می دهد

تنش های سیاسی قیمت طلا را افزایش می دهد

دسته‌بندی: بدون دسته‌بندی
تنش های سیاسی قیمت طلا را افزایش می دهد

تنش های سیاسی قیمت طلا را افزایش می دهد

دسته‌بندی: بدون دسته‌بندی

پایگاه اینترنتی پلاتز: موسسه ام کی اس سوییس در تازه ترین گزارش خود پیش بینی کرد که تنش های سیاسی در سراسر جهان و نه نیروهای ساختاری بازار، موجب افزایش قیمت طلا در سال 2015 میلادی خواهد شد. فردریک پانیزوتی رئیس موسسه ام کی اس سوییس تاکید کرد که واکنش بازار جهانی طلا به احتمال وقوع مجدد بحران یورو، ادامه بن بست سیاسی بین روسیه و اوکراین، و همین طور افزایش نرخ بهره در آمریکا در نهایت منجر به افزایش قیمت طلا در سال 2015 میلادی خواهد شد. بر اساس این گزارش قیمت طلا در 3 هفته نخست 2015 میلادی با رشد 10 درصدی روبرو شد ولی در روزهای گذشته بار دیگر با کاهش همراه شده است.

وی در ادامه گفت: ما در چشم انداز خود در خصوص بازار طلا در سال 2015 میلادی، نیروهای ساختاری موثر بر قیمت را کنار می گذاریم. تنش های سیاسی تاثیر روانی به مراتب بیشتری بر تحولات بازار طلا در ماه های آینده خواهد داشت. قیمت طلا در سال های 2013 و 2014 میلادی به طور متوالی با کاهش روبرو شده که این مساله از سال 1998 میلادی بی سابقه بوده است.

وی گفت: گرچه قیمت طلا از ابتدای امسال تاکنون عملکرد خوبی داشته ولی بخش مهمی از این عملکرد مربوط به افزایش تقاضای صندوق های سرمایه گذاری بوده و تقاضای فیزیکی هنوز تاثیر چندانی بر قیمت طلا نداشته است. این دو کشور ظاهرا سال گذشته حدود 850 تا 950 تن طلا مصرف کرده اند. وی پیش بینی کرد که در صورت افزایش احتمال خروج یونان از منطقه یورو نیز تقاضا برای طلا به شدت افزایش خواهد یافت.

  • دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است.
  • افزودن دیدگاه


JahanEghtesadNewsPaper

جستجو


  |