تقاضا برای نفت سریعتر از حد انتظار در حال ترمیم است

0
۱۴۳ بازدید

آمارها نشان می‌دهد به‌دنبال افزایش جمعیت واکسینه‌شدگان، حجم تردد خودروها در آمریکای شمالی و بخش‌هایی عمده از اروپا در حال بازگشت به سطح قبل از کروناست.

در آخرین معاملات بازارهای جهانی قیمت نفت برنت با افزایش ۱.۴۳صدی و۹۵سنت افزایش داشت و به قیمت۶۷ دلارو۳۹سنت رسید

همچنین قیمت سبد نفتی اوپک در آخرین معاملات با کاهش۱ درصدی وبا ۶۶سنت کاهش به ۶۵ دلارو ۲۹سنت تثبیت شد.

این در حالی بود که ، قیمت نفت سنگین ایران با افزایش۸۷ صدم درصدی و ۵۳سنت افزایش به۶۱دلارو۵۷سنت رسید.

به‌دنبال بهبود چشم‌انداز تقاضای جهانی همزمان با افزایش تعداد واکسینه‌شدگان در کشورهای جهان قیمت نفت روز جمعه سومین افزایش هفتگی متوالی را به ثبت رساند و به بالاترین رقم چند سال گذشته رسید.

قیمت نفت وست تگزاس اینترمدییت آمریکا هم در پایان معاملات روز جمعه با ۶۲ سنت افزایش به ۷۰ دلار و ۹۱ سنت رسید که بالاترین رقم پایانی از اکتبر ۲۰۱۸ تاکنون بود. نفت خام آمریکا این هفته را با ۱.۹ درصد افزایش به پایان برد.

فیل فلین تحلیلگر بازار نفت در مؤسسه پرایس فیوچرز در شیکاگو اظهار داشت: «تقاضا سریعتر از حد انتظار در حال ترمیم است و ما شاهد عرضه بیشتر برای پاسخ گفتن به تقاضای فزاینده خواهیم بود.»

آژانس بین‌المللی انرژی در جدیدترین گزارش ماهانه خود اعلام کرد، سازمان کشورهای صادرکننده نفت و متحدانش موسوم به اوپک‌پلاس برای پاسخ گفتن به تقاضا که احتمالاً تا پایان ۲۰۲۲ به سطح قبل از بحران کرونا خواهد رسید، باید تولید خود را افزایش دهند.

آژانس اضافه کرده است: «اوپک‌پلاس باید برای تأمین مورد نیاز عرضه در بازار شیرهای نفت را باز کند.»، بر این اساس در سال ۲۰۲۲ میلادی ۲۴ کشور عضو اوپک‌پلاس باید تولید نفت خود را ۱.۴ میلیون بشکه نسبت به هدف‌گذاری جولای ۲۰۲۱ تا مارس ۲۰۲۲ افزایش دهند.

بانک آمریکایی گلدمن ساکس گفته است انتظار دارد قیمت جهانی نفت در تابستان امسال و همزمان با تقویت فعالیت‌های اقتصادی به رقم ۸۰ دلار برسد.

آمارها نشان می‌دهد به‌دنبال افزایش جمعیت واکسینه‌شدگان، حجم تردد خودروها در آمریکای شمالی و بخش‌هایی عمده از اروپا در حال بازگشت به سطح قبل از کروناست.

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=144645

دیدگاهتان را بنویسید

Please enter your comment!
Please enter your name here