معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری منطقه آزاد قشم در حاشیه برگزاری دومین هفته از فستیوال ورزشی جزیره فعال در پارک زیتون؛

تشویق شهروندان به ورزش همگانی و ایجاد فضای مساعد برای ورزش دوستان در روزهای کرونایی قشم، دو هدف عمده برگزاری فستیوال است

0
۵۲۷ بازدید

دومین دوره فستیوال ورزشی جزیره فعال با شرکت جمعی از ورزشکاران و علاقه مندان به ورزش های همگانی بعد از ظهر روز جمعه درپارک زیتون شهر قشم برگزار شد.

به گزارش روزنامه جهان اقتصاد به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد قشم، مرتضی شیخ زاده معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد قشم که به عنوان یک ورزشکار با لباس ورزشی در این فستیوال شرکت کرده بود در حاشیه برگزاری این فستیوال با اشاره به تاکید مقام معظم رهبری به توسعه ورزش های همگانی در کشور و با  بیان اتفاقات جدید در عرصه مدیریت ورزش و جوانان منطقه آزاد قشم گفت: با تفویض اختیارات وزیر ورزش و جوانان به مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم، مدیریت ورزش و جوانان سازمان به صورت مستقل و بعنوان عضوی از خانواده معاونت فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان و با دستور حمیدرضا مومنی رییس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان، کار خود را آغاز کرد.
وی افزود: از آن زمان روسای هیات های ورزشی منطقه آزاد قشم با پیشنهاد مدیرعامل سازمان به صورت مستقیم از فدراسیون های کشور حکم گرفتند و یکی از این هیأت ها هیات ورزش های همگانی منطقه آزاد قشم است.
شیخ زاده تصریح  کرد: اگر همه رشته های ورزشی را شاخه های یک درخت درنظر بگیریم ورزش های همگانی تنه آن درخت محسوب می شود و در واقع حیطه فعالیت هیات ورزش های همگانی به نوعی همه ورزش ها را شامل می شود.
معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد قشم، تشویق مردم جزیره به ورزش کردن از طریق اجرای برنامه های متنوع و ایجاد فضای مساعد برای ورزشکاران قشم که بخاطر شیوع کرونا از لحاظ جسمی و روحی آسیب های جدی دیده اند را دو هدف عمده این معاونت در عرصه ورزش خواند و گفت: براین اساس هیأت ورزشهای همگانی با مشارکت هیات پرورش اندام و بدن سازی منطقه آزاد قشم، فستیوال ورزشی جزیره فعال را که همه هفته روزهای جمعه در پارک زیتون برگزار می شود، راه انداری نموده اند. 
به گفته شیخ زاده ورزش هیچ وقت تعطیل بردار نیست و بخصوص شرایط مطبوع و مطلوب آب و هوایی قشم برخلاف شرایط متفاوت آب و هوایی در بسیاری از نقاط  دیگر کشور، فرصت گرانبهایی است که نهایت استفاده را از آن باید برد.
وی نحوه و کیفیت اجرای دومین برنامه فستیوال ورزشی جزیره فعال را در پارک زیتون قابل قبول خواند و یادآور شد:  با توجه به ایام شهادت حضرت فاطمه(س) با همکاری اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان قشم، تمثال و پارچه نوشته های عزاداری ویژه این ایام درمحل و صحنه فستیوال نصب شده است.
معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد قشم در پایان موفقیت درعرصه ورزش را منوط به اتصال آن به فرهنگ دانست و گفت: همانطور که در منطقه آزاد قشم کتاب خواندن را به یک استاندارد نسبی رساندیم اگر ورزش را نیز در برنامه روزانه مردم بعنوان یک فرهنگ وارد کنیم، می توان امیدوار شد که سطح فرهنگ جامعه بیش از  پیش ارتقاء خواهد یافت.

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=129291