تخلیه و بارگیری کالا در آذرماه ۱۸.۸ درصد افت کرد

0
۱۴۱ بازدید

جدیدترین آمار منتشر شده از سوی سازمان بنادر و دریانوردی در حوزه تخلیه و بارگیری کالا حاکی از آن است که طی آذرماه ۹۹ عملکرد بنادر نسبت به آذرماه سال گذشته ۱۸.۸ درصد کاهش یافته است.

به گزارش جهان اقتصاد به نقل از تسنیم، جدیدترین آمار منتشر شده از سوی سازمان بنادر و دریانوردی در حوزه تخلیه و بارگیری کالا حاکی از آن است که طی آذرماه ۹۹ عملکرد بنادر نسبت به آذرماه سال گذشته ۱۸.۸ درصد کاهش یافته است.

در آخرین ماه پاییز امسال ۹ میلیون و ۱۳۰ هزار و ۳۴۱ تن انواع کالا در بنادر شمالی و جنوبی کشور تخلیه و بارگیری شده که در مقایسه با ۱۱ میلیون و ۲۴۰ هزار و ۲۵ تن آذر ماه سال ۹۸ بالغ بر ۱۸.۸ درصد کاهش یافته است.

در بخش کالای اساسی تخلیه و بارگیری ۱۲.۷ درصد رشد داشته است. در ماه مورد اشاره یک میلیون و ۸۴۲ هزار و ۱۷۳ تن کالا تخلیه و بارگیری شده که نسبت به آذرماه ۹۷ نیز ۲۳.۴ درصد رشد را نشان می‌دهد.

مطابق آمار سازمان بنادر و دریانوردی، در بخش کالای فلزی رشد ۲۱.۲ درصدی، کالای ساختمانی و مواد معدنی رشد منفی ۱۷.۵ درصدی، ماشین آلات رشد منفی ۳۵.۸ درصدی، کود و مواد شیمیایی رشد منفی ۲۸.۴ درصدی، منسوجات چرم رشد منفی ۹.۴ درصدی، خرده بار و متفرقه رشد منفی ۴۵ درصدی، کالای کانتینری رشد منفی ۸۵.۹۸ درصدی و فرآورده‌های نفتی رشد منفی ۴.۶ درصدی را ثبت کرده است.

در آذرماه یک میلیون و ۸۴۲ هزار و ۱۷۳ تن کالای اساسی تخلیه و فقط ۴۵ هزار و ۴۸۰ تن بارگیری شده است.

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=130245

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا کامنت خود را ثبت نمایید .
لطفا نام خود را وارد کنید