چهارشنبه 02 فروردین، 1402

کدخبر: 3454 15:14:38 1393-04-24
تحليل فيبوناچي از روند قيمت طلا

تحليل فيبوناچي از روند قيمت طلا

دسته‌بندی: بدون دسته‌بندی
تحليل فيبوناچي از روند قيمت طلا

تحليل فيبوناچي از روند قيمت طلا

دسته‌بندی: بدون دسته‌بندی

 تازه ترین تحلیل تکنیکال فیبوناچی نشان می دهد که قیمت طلا امروز بالاتر از 1305 دلار باقی خواهد ماند و احتمال افزایش نسبی قیمت طلا به 1320 دلار نیز وجود دارد

به گزارش رویترز، تحلیل تکنیکال فیبوناچی حاکی از آن است که اگر قیمت طلا بتواند بالاتر از 1305 دلار در هر اونس تثبیت شود احتمال افزایش بیشتر قیمت این فلز زرد به 1320 دلار نیز وجود خواهد داشت.
بر اساس این گزارش قیمت طلا در هفته های اخیر بین 1240 دلار در 3 ژوئن تا 1345 دلار در 10 جولای در نوسان بوده است. سطح حمایتی قیمت طلا در شرایط کنونی 1302 دلار است و در صورت شکسته شدن این سطح احتمال کاهش بیشتر قیمت طلا به کمتر از 1293 دلار نیز وجود خواهد داشت.
به اعتقاد تحلیلگران اقتصادی افزایش چشمگیر شاخص سهام در بازارهای بین المللی طی روز گذشته تاثیر زیادی بر افت قیمت طلا داشته است.
سخنرانی امروز جانت یلن رئیس فدرال رزرو آمریکا در نشست کمیته پولی کنگره نیز تاحد زیادی وضعیت نرخ بهره و سیاست های پولی آمریکا را روشن خواهد کرد.
شدیدترین سقوط طلا در هفت ماه گذشته
 قیمت جهانی طلا در آستانه حضور رییس بانک مرکزی آمریکا در کنگره این کشور که موجب شد سرمایه گذاران به فروش دارایی‌های طلایشان اقدام کنند، با شدیدترین کاهش در هفت ماه گذشته روبرو شد.
به گزارش به نقل از وال استریت ژورنال،هر اونس طلا برای تحویل در اوت در بازار کامکس نیویورک روز دوشنبه 30.70 دلار یا 2.3 درصد کاهش یافت و به 1306 دلار رسید. با اینهمه بهای این معاملات در ساعات ابتدایی معاملات سه شنبه اندکی افزایش نشان داد و به 1308 دلار بود.
سقوط قیمت طلا در روز دوشنبه در پی این گمانه زنی روی داد که جانت یلن در جلسه دو روزه خود در کنگره که از روز سه شنبه آغاز می‌شود، دیدگاه موافق افزایش نرخ‌های بهره را مطرح خواهد کرد. آمار اخیر اشتغال در آمریکا بهبود بازار کار را نشان می‌دهد که به گفته برخی از کارشناسان، راه را برای افزایش نرخ‌های بهره زودتر از موعد مقرر برای بانک مرکزی آمریکا هموار می‌کند.
نرخ‌های بهره بالا به تقاضا برای طلا صدمه زده و موجب کمتر شدن قیمت این فلز می‌شود.
گزارش آخرین نشست بانک مرکزی آمریکا که چهارشنبه گذشته منتشر شد، نشان داد بانک مرکزی تدابیر محرک اقتصادی را مطابق انتظارات تا اکتبر پایان خواهد داد. با اینهمه این گزارش نشان نداد که بانک مرکزی قصد دارد بزودی نرخ‌های بهره را افزایش دهد.
 براساس گزارش ایسنا، کاهش قیمت روز دوشنبه بزرگ‌ترین کاهش از 19 دسامبر بود که سرمایه گذاران در حال هضم اعلام آغاز تعدیل برنامه خرید ماهانه اوراق قرضه از سوی بانک مرکزی آمریکا بودند. قیمت طلا با انتظار سرمایه گذاران برای این اقدام بانک مرکزی آمریکا، حدود 30 درصد در سال 2013 سقوط کرد.
اما قیمت این فلز ارزشمند به دلیل نگرانی‌ها نسبت به بی‌ثباتی جئوپلیتیکی این اواخر تثبیت شده و به سطح بالاتری صعود کرده بود. طلا هفته گذشته ششمین رشد هفتگی پی در پی را پشت سر گذاشت و از ابتدای سال جاری میلادی تاکنون به دلیل تنش‌های جئوپلیتیکی در نقاط مختلف جهان 11 درصد صعود کرده است.
فلزات ارزشمند دیگر نیز روند نزولی طلا را دنبال کردند. هر اونس نقره برای تحویل در سپتامبر 54.7 سنت یا 2.6 درصد کاهش یافت و به 20.914 دلار رسید.

  • دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است.
  • افزودن دیدگاه


JahanEghtesadNewsPaper

جستجو


  |