کد خبر: 5739
تاریخ انتشار: ۱۴ مهر ۱۳۹۳

تجویز و مصرف بی‌رویه آنتی بیوتیک‌ها مشکل ساز شده است

تجویز و مصرف بی‌رویه آنتی بیوتیک‌ها مشکل ساز شده است

دبیر اجرایی دهمین همایش سالانه انجمن عفونی اطفال و ششمین بزرگداشت استاد دکتر سید احمد سیادتی از برگزاری این کنگره از تاریخ ۲۸ تا ۳۰ آبان ماه سال جاری با حضور ۴۰۰ فوق تخصص عفونی اطفال ، متخصصین کودکان، پزشکان عمومی ، متخصصین عفونی بزرگسال در دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی تهران خبر داد.

به گزارش جهان اقتصاد به نقل از روابط عمومی انجمن عفونی اطفال ، دکتر پرویز طباطبایی با بیان اینکه  فوق تخصص‌های عفونی از شهرهای مختلف کشور طی این سه روز در تهران گرد هم می‌آیند اظهار کرد: مباحث عام و فراگیر جامعه و در عین حال نو و جدید در این کنگره مورد بررسی قرار می گیرند، ضمن آنکه تلاش می‌کنیم اشکالات و چالش‌های پزشکان را در این حوزه برطرف کنیم.
وی به یکی از مشکلات مبتلابه جامعه اشاره و عنوان کرد: متاسفانه در سال‌های اخیر شاهد تجویز و مصرف بی‌رویه داروهای آنتی‌بیوتیک هستیم. توصیه ما استفاده کمتر از آنتی‌بیوتیک‌هاست. زیرا به دلیل تجویز زیاد این داروها مقاومت میکروبی ایجاد شده است.
دبیر اجرایی دهمین همایش سالانه انجمن عفونی اطفال و ششمین بزرگداشت استاد دکتر سید احمد سیادتی با اشاره به اینکه مقالات مختلفی به دبیرخانه کنگره ارسال شده که مورد تبادل نظر قرار می‌گیرند گفت:۱۰ امتیاز بازآموزی برای شرکت کنندگان در این کنگره اختصاص یافته است.