کد خبر: 179344
تاریخ انتشار: ۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۱

تامین اعتبار بانک مسکن برای تکمیل آزادراه آزادشهر-شاهرود

تامین اعتبار بانک مسکن برای تکمیل آزادراه آزادشهر-شاهرود

به گزارش جهان اقتصاد به نقل از پایگاه خبری بانک مسکن، محمود شایان مدیرعامل بانک مسکن در حاشیه سفر اعضای کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی به استان گلستان برای رفع مشکلات موجود استان گفت:مقرر شد تا از محل ماده ۵۶ تامین اعتبار تکمیل آزادراه آزادشهر-شاهرود توسط بانک مسکن انجام شود که اینکار مصوب و در دستور کار بانک قرار گرفته است که روزهای شنبه و یکشنبه مراحل پایانی اینکار انجام خواهد شد.

شایان افزود: تکمیل آزادراه آزادشهر-شاهرود سبب می‌شود تا حوادث جاده‌ای کاهش یابد و مسافت نیز کوتاهتر شود که با اینکار مصرف سوخت کاهش قابل‌ملاحظه‌ای خواهد یافت.

وی تعامل وزارت راه و شهرسازی و نمایندگان مجلس شورای اسلامی به ویژه کمیسیون عمران مجلس را نقطه عطفی برای کاهش مشکلات جاده‌ای و همچنین مسکن و سرپناه مردم عنوان کرد و توضیح داد:
درخصوص مسکن مهر تفاوت تسهیلات مسکن مهر از محل نهضت ملی مصوب شد و در جلسه‌ای که داشتیم تصویب شد که اینکار انجام شود و مشکلات مسکن مهر با این دستور حل خواهد شد.

براساس این گزارش رییس کمیسیون عمران در نشست استانداری گلستان که با حضور استاندار، رییس و برخی اعضای کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، بانک مسکن، رییس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای، نماینده شرکت راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران در گلستان برگزار شد،به حوزه مسکن و ساختمان اشاره و تصریح کرد:مقرر شده دولت یک میلیون واحد مسکونی را در هر سال و مجموعا طی ۴ سال ، حدود ۴ میلیون واحد مسکونی را بسازد.

وی عنوان کرد:هنگامی که سامانه ثبت نام ایجاد شد بیش از ۵ میلیون و چهارصد هزار نفر برای ثبت نام مراجعه کردند که این نشان می‌دهد حداقل این تعداد از مردم ، امروزه فاقد مسکن می باشند که شرایط خانه دار شدن را دارا هستند.

رئیس کمیسیون عمران مجلس خاطر نشان کرد:اولین مورد در این زمینه مسئله تامین زمین است اما در استان گلستان این موضوع با تاخیر در حال انجام است که این مهم می‌تواند در مطالبات مردم و نیاز آنها تاثیرگذار باشد و به همین منظور نشستی با حضور مدیران وزارت راه و شهرسازی و بانک مرکزی برگزار شد تا هماهنگی لازم جهت رفع ابهامات و اشکالات و موانع موجود میان بانک‌ها و اداره راه و شهرسازی در استان‌ها ایجاد شود.

رضایی در ادامه سخنان خود اظهار داشت:اعتبار ۱۵۰ هزار میلیارد تومانی که نمایندگان مجلس به دولت مجوز داده اند تا در قالب ماده ۵۶ ، بانک‌ها پرداخت کنند، مطمئن ترین منابعی هستند که می‌شود روی آن حساب کرد و در این راستا بانک مسکن یکی از بانکهایی است که در پروژه های عمرانی می تواند بخوبی تسهیلات پرداخت کند و همواره کمک خوبی در این زمینه می باشد.

در بخش دیگری از این نشست، دکتر زنگانه استاندار گلستان نیز گفت:حضور کمیسیون های تخصصی مجلس در استان ظرفیت های فوق العاده ای ایجاد می کند از جمله این که چالش‌ها و مسائل استان توسط اعضای کمیسیون ها از نزدیک بررسی و دیده می شود.
وی افزود: وقتی این مسائل را از نزدیک می بینند و مرور می کنند ما فرصت ویژه پیدا می کنیم برای اینکه در لایحه بودجه سنواتی، در کنار این عزیزان گام های بهتری را برداریم.

وی اظهار داشت:امروز صحبت کردیم که بودجه عمرانی مرتبط با لایحه بودجه ۱۴۰۲ را با کمک کمیسیون و با اشرافی که بعد از بازدید از همه شهرهای استان داشتند، محکم تر ببینیم.

زنگانه عنوان کرد:در این جلسه، تک تک مباحثی که دوستان در راستای پروژه‌های زیرساختی راه و پروژه‌هایی که به حوزه ماموریتی کمیسیون مثل مسکن و اقدامات بنیاد مسکن، طرح های هادی و جاده‌های روستایی و ... برمی گردد مورد بررسی قرار گرفت و اجرای طرح‌های گردشگری از قبیل تله کابین، طرح طبیعت گردی و گردشگری آشوراده نیز مورد بررسی و ارزیابی شد