کد خبر: 7143
تاریخ انتشار: ۳۰ آبان ۱۳۹۳
گروه : بازار مالی

بیزینس لاین: کاهش قیمت به ۱۱۷۵ تا ۱۱۷۸ دلار بهترین فرصت برای خرید طلا است

بیزینس لاین:  کاهش قیمت به ۱۱۷۵ تا ۱۱۷۸ دلار بهترین فرصت برای خرید طلا است

تحلیلگران اقتصادی بیزینس لاین بر این باورند که در صورتی که قیمت طلا به کمتر از ۱۱۷۵ تا ۱۱۷۸ دلار کاهش یابد بهترین فرصت برای خرید و سرمایه گذاری در بازار طلا خواهد بود.قیمت طلا همچنان به شدت تحت تاثیر نوسانات ارزش دلار و احتمال افزایش نرخ بهره فدرال رزرو آمریکا قرار دارد.

بر اساس این گزارش در حالی که برگزاری همه پرسی مربوط به ذخایر طلای سوییس در ۳۰ نوامبر و رشد تقاضای فیزیکی در بازارهای آسیایی می تواند مهمترین عامل موثر بر افزایش احتمالی قیمت طلا در روزهای آینده باشد ولی ادامه روند صعودی ارزش دلار و نگرانی سرمایه گذاران نسبت به افزایش نرخ بهره فدرال رزرو آمریکا نیز فشار زیادی را بر قیمت طلا وارد کرده است.به اعتقاد تحلیلگران قیمت طلا در شرایط کنونی برای دستیابی به سطح روانی ۱۲۰۰ دلاری با چالش روبرو شده است و نمی تواند این سطح را حفظ کند.

توصیه کارشناسان به سرمایه گذاران این است که اگر قیمت طلا در کوتاه مدت به ۱۲۳۵ دلار ۱۲۴۰ دلار رسید ذخایر طلای خود را بفروشند.سطح حمایتی قیمت طلا نیز در شرایط کنونی ۱۱۷۵ تا ۱۱۸۰ دلار است و اگر قیمت طلا به ۱۱۷۵ تا ۱۱۷۸ دلار رسید بهترین فرصت برای خرید خواهد بود.اگر این سطح حمایتی شکسته شود قیمت طلا به زودی به کمتر از ۱۱۴۵ دلار خواهد رسید. سطح مقاومتی قیمت طلا نیز در این شرایط ابتدا ۱۲۱۰ و سپس ۱۲۳۰ دلار خواهد بود.