کد خبر: 5256
تاریخ انتشار: ۲۵ شهریور ۱۳۹۳
گروه : جامعه

برنامه نود مرگ فوتبال ایران را اعلام کرد

برنامه نود مرگ فوتبال ایران را اعلام کرد

فوتبال ما به کدام سمت می رود؟برنامه دوشنبه شب این هفته نود شاید مرگ فوتبال ما را اعلام کرد، فوتبالی که کماکان بعد از 30 سال از پیروزی انقلاب اسلامی و چهارده سال برگزاری لیگ حرفه ای این اتفاقات در آن رخ می دهد که جای تاسف دارد و نشان از فاصله فوتبال ایران با اروپا و آمریکای لاتین دارد.

محمود دهقان
دو تیم معروف و با سابقه ایران یعنی پرسپولیس و استقلال با میلیون ها هوادار هر سال بازیچه دست یک عده آدم دولتی می شوند، آدم هایی که نه به فکر موفقیت باشگاه بلکه به فکر حفظ و ارتقای جایگاه دولتی و همین طور نیم نگاهی هم به شهرت دارند، و هر سال بدتر از پارسال، اسپانسر هایی که می آیند و می روند، مدیرانی در رفت و آمد هستند که بدون هیچ دانشی از فوتبال انگار که ماموریت نابود کردن این دو باشگاه مردمی را دارند، اما اتفاقاتی که امسال برای پرسپولیس افتاد را دیگر هیج جور نمی توان توجیه کرد، و این ساختار غلط امسال در این باشگاه بدترین حالت خود را بروز داد و به همه ثابت کرد که اداره یک تیم توسط دولت می تواند چه بلاهایی را سر آن بیاورد.
بیشترین تقصیر را می توان نه به شخص بلکه به ساختار اشتباه تیم داری و نوع نگاه به این دو باشگاه در ایران دانست، اما می توان از این اتفاق ها درس گرفت و حالا دیگر همه متوجه شدند که دولت نمی تواند تیم داری کند و خصوصی سازی با همه دردسر هایی که در ابتدا خواهد داشت بهترین گزینه خواهد بود.
در لیگ چهاردهم وزارت ورزش و جوانان که مسئول مدیریت این دو باشگاه را بر عهده دارد بدترین عملکرد خود را نشان داد و با انتخاب یک فرد غیر فوتبالی یعنی امیر رضا خادم و دادن اختیار تام به این فرد در امور این دو باشگاه باعث شد اوضاع از سالهای قبل بدتر شود و شاهد نبرد قدرت و تسویه حساب های شخصی در راس مدیریت باشگاه پرسپولیس باشیم.
بزرگی می گفت مسئولیت بزرگ برای آدم های بزرگ است، حالا آقای خادم کجا است که جواب میلیون ها هوادار پرسپولیس را بدهد، کجا است که جواب بدهد چرا دو مربی همزمان بر سر تمرین می رود، کجا است که جواب بدهد آقایانی که در هیئت مدیره باشگاه بوسیله او انتخاب شده اند چرا اینگونه به جان هم افتاده اند و هزاران سوال دیگر را او و وزارت ورزش و شخص وزیر باید جواب بدهند.
آقای خادم و وزارت ورزش می خواهند از آقای رحیمی شکایت کنند!! رحیمی شخصی است که خود آقاین بر سر مدیریت باشگاه آوردند و حالا خود می خواهند از او شکایت کنند.
مهم نیست خادم قرار است چه جوابی به حرف های رحیمی بدهد، در مرحله اول همه مشکلات باشگاه پرسپولیس به گردن اوست و باید این موضوع را قبول کند، باید قبول کند که افرادی نا لایق را برای مدیریت باشگاه انتخاب کرده است، او نماینده تام در امور باشگاهای استقلال و پرسپولیس بوده، حالا هم نماینده تام در پاسخ گویی به مردم است.