کد خبر: 12441
تاریخ انتشار: ۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۴
گروه : زندگی

بدهی میلیاردی آموزش و پرورش بدلیل ضیافتهای افطاری

بدهی میلیاردی آموزش و پرورش بدلیل ضیافتهای افطاری

معاون وزیر آموزش و پرورش از پیش‌بینی اختصاص ۱۳ هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال اعتبار به منظور اجرای طرح نظام رتبه بندی معلمان طی شش دوم ماهه سال جاری خبرداد.

به گزارش ایسنا، حمیدرضا کفاش در آیین تجلیل از معلمان نمونه در بجنورد اظهار کرد: اختصاص ۳۵ هزار میلیارد ریال اعتبار خارج از اعتبارت آموزش و پرورش برای سال آینده نیز برای اجرای طرح نظام رتبه بندی فرهنگیان پیش بینی شده است.

وی با بیان این که برخی در خصوص نظام رتبه‌بندی معلمان شعار می‌دهند در صورتی که هنوز آیین نامه‌های آن ابلاغ نشده است، ادامه داد: باید در این طرح براساس سابقه، مدرک تحصیلی و شرح وظایف و یا تالیف کتب و مقاله ارزش یابی عادلانه صورت گیرد.

کفاش با بیان این که وزیر آموزش و پرورش کار را به دوش دیگری نمی اندازد و واگذاری مشکلات به نفر بعدی اقدامی منطقی نیست، افزود: با وجود بیان شعارها و بهره برداری لازم از این فضا، ۲۰ درصد افزایش دریافتی مقطع ابتدایی اجرایی شده است.

وی با اشاره به آزمون استخدامی سال جاری آموزش و پرورش، گفت: با توجه به وجود تحصیلکرده‌های فراوان دکتر و فوق لیسانس و خواهان اشتغال در این سازمان، آزمون استخدام به صورت کاملا شفاف و براساس استانداردهای لازم صورت می‌گیرد.

وی ادامه داد: این چه شیوه‌ای است که طی سالهای گذشته هر کسی با در دست داشتن پرچم و پلاکارد استخدام شده در حالی که قانون و مقرارت کافی در این زمینه وجود دارد؟

کفاش با اشاره به وجود مطالبات انباشته فرهنگیان خاطرنشان کرد: با همت دولت، پرداخت مطالبات فرهنگیان دستور تامین اعتبار گرفته است و طی روزهای آینده بخشی از این مطالبات پرداخت و مابقی نیز در دستور کار برای واریز قرار دارد.

وی با ذکر این که براساس شعارها فرهنگیان از فقر نمی‌نالند از فرق می‌نالند، افزود: مقرر است طی سال جاری دریافتی کارکنان در داخل یک قانون نزدیک به بهم با معیارهای قابل قبول یکسان سازی شود.

کفاش با بیان این که اعتراض حق مردم است، خاطر نشان کرد: در برهه‌ای از زمان افراد صحبت کرده و سپس کتک خورده و پس از آن به آنان نهار داده می‌شد این در حالیست که هم اکنون افراد می توانند در یک فضای آرام همراه با رعایت ادب و اخلاق مطالب خود را به گوش مسئولان برسانند.

کفاش خاطر نشان کرد: با توجه به گسترش فضای مجازی، باید فرهنگیان به واسطه جایگاه والای خود در امر تعلیم و تربیت از نشر هر گونه مسائل غیر اخلاقی پرهیز کنند که البته برخی افراد در این فضا ورود پیدا کرده و مطالب خود را با عنوان معلمان بیان می‌کند.

وی خاطر نشان کرد: همه در جمهوری اسلامی داخل یک خانواده زندگی می‌کنیم بنابراین منافع ملی برای همه حرف اول را می‌زند و مشکلات و مسائل موجود در این خانواده به کسی ارتباطی ندارد.

وی با اشاره به مشکلات فرهنگیان در خصوص بیمه تکمیلی، افزود: بخشی از این مشکلات تا پایان سال جاری در مورد بیمه تکمیلی برطرف خواهد شد.

وی با ذکر این که در بحث افطاریها، میلیاردی بدهکار هستیم افزود: در برخی از استانها هنوز این بدهکاریها برای مخارج ضیافتهای افطاری پرداخت نشده است