کد خبر: 6262
تاریخ انتشار: ۰۶ آبان ۱۳۹۳
گروه : فرهنگ

با حضور «رخشان بنی‌اعتماد» و «مریلا زارعی» ایران نامزد پنج جایزه سینمایی از آسیا – پاسیفیک ۲۰۱۴ شد

با حضور «رخشان بنی‌اعتماد» و «مریلا زارعی»  ایران نامزد پنج جایزه سینمایی از آسیا – پاسیفیک ۲۰۱۴ شد

سینمای ایران در بخش بهترین فیلم، بازیگر مرد، کارگردانی، فیلمنامه و بازیگر زن نامزد پنج جایزه از جوایز سینمایی آسیا - پاسیفیک شد.

محمد اطبایی،‌ یکی از اعضای هیات انتخاب این جایزه در گفت‌و‌گو با ایسنا با اعلام این خبر بیان کرد: سینمای ایران با نامزدی «عصبانی نیستم!» در دو رشته بهترین فیلم و بهترین بازیگر مرد (نوید محمدزاده)، فیلم «قصه‌ها» در رشته بهترین کارگردانی، فیلم «ملبورن» در رشته بهترین فیلمنامه و مریلا زارعی برای بهترین بازیگر زن برای فیلم «شیار 143» حضور درخشانی در این دوره از جوایز سینمایی آسیا - پاسیفیک دارد.

او گفت: گراهام کویرک - شهردار بریسبان - امروز فیلم‌های نامزد هشتمین جوایز سینمای آسیا - پاسیفیک را اعلام کرد که 36 فیلم از 21 کشور این منطقه برای دریافت مهم‌ترین جایزه سینمایی دو قاره به رقابت خواهند پرداخت.

به گفته وی، چین و روسیه هر یک با شش نامزدی و ایران با پنج نامزدی و کره‌جنوبی و استرالیا با چهار نامزدی دارای بیشترین نماینده در فهرست برترین‌های آسیا - پاسیفیک هستند. هم‌چنین ترکیه و هنگ‌کنگ با سه نامزدی، هند، کردستان عراق، فیلیپین، سریلانکا و قزاقستان نیز با دو نامزدی در جایگاه بعدی قرار دارند.

فیلم «لویاتان» (نهنگ) ساخته آندری ژویاگینتسف که پیش از این جایزه بهترین فیلمنامه جشنواره کن را به خود اختصاص داده بود، در سه رشته بهترین فیلم، بهترین کارگردانی و بهترین فیلمبرداری نامزد شده است.

اطبایی یادآور شد: مراسم اعطای هشتمین دوره جوایز سینمایی آسیا - پاسیفیک که از آن به عنوان "اسکار منطقه" نام برده می‌شود، در شامگاه روز پنج شنبه 20 آذر ماه در شهر بریسبان استرالیا برگزار می‌شود و اصغر فرهادی به عنوان رییس هیات داوران این جایزه حضور دارد.

او همچنین در ادامه به خبرنگار ایسنا گفت: بنا به گفته مسئولان جایزه آسیا - پاسیفیک این جشنواره از نظر کمّی و کیفی در حد بالایی بود و حدود 350 فیلم به دبیرخانه ارسال شده بودند.