با اجرای پروژه سیری محقق می شود؛ افزایش توان تولید ۳.۶ میلیون بشکه ای نفت و ۴.۴ میلیون بشکه ای تزریق آب در خلیج فارس

0
۱۳۰ بازدید

مدیرعامل شرکت دیریلینک اینترنشنال لیمیتد گفت: با اجرای پروژه سیری (میادین اسفند و سیوند) طی هفته آتی به صورت تجمعی روزانه ۱۰ هزار بشکه نفت معادل ۳.۶ میلیون بشکه نفت در سال به تولید منطقه سیری اضافه می شود و با اتمام پروژه سیری این افزایش تولید در این منطقه به ۱۶ هزار بشکه نفت در روز خواهد رسید.

به گزارش جهان اقتصاد، حمیدرضا ثقفی روز گذشته در جمع خبرنگاران گفت: پروژه سیری جزو اولین پروژهEPDF  کشور بود که حفاری و تعمیر ۱۲ حلقه چاه، توسط شرکت نفت فلات قاره ایران به شرکت توسعه پترو ایران و دیریلینگ اینترنشنال لیمیتد (DCI) واگذار شده است.

وی عنوان کرد: در حال حاضر پروژه سیری با پیشرفت حدود ۷۰ درصدی و پیش افتادگی سه هفته از برنامه زمان بندی در ردیف پروژه های خوب و پیشرو معاونت مهندسی شرکت ملی نفت ایران ارزیابی شده است که این دستاورد در حالی تحقق یافته  که تنها ۲۸ درصد از منابع مالی توسط کارفرما پرداخت شده است.

تولید ۱.۵ میلیون بشکه ای نفت از میدان سیری

مدیرعامل شرکت دیریلینگ اینترنشنال تاکید کرد: تاکنون حدود یک و نیم میلیون بشکه نفت از چاه های تکمیل شده در این پروژه تولید شده است.

ثقفی خاطرنشان کرد: حفاری میدان اسفند سال ها پیش به شرکت توتال واگذار شد که پس از حفاری ناموفق ۴ حلقه چاه پروژه را برای مدتی رها کرد و درادامه پس از تقویت تیم مهندسی و عملیاتی خود موفق به حفر تعدادی چاه گردید که متاسفانه تا کنون تعداد نسبتا بالایی از آنها دچار مشکل مچالگی گردیده است. ۱۷ سال بعد از آن دکل پاسارگاد برای حفاری در این میدان مستقر و پس از ۴۰۰ روز موفق به حفاری تنها یک چاه در میدان اسفند شد، این موارد همگی نشان از سختی و  پیچیدگی بالای عملیات حفاری در میدان اسفند دارد.

وی با اشاره به اینکه یکی از چاه های میدان نفتی اسفند که در اردیبهشت ماه ۱۳۹۱ به دلیل کاهش تولید تکلیفی از خط تولید خارج شده بود، علی رغم تلاش  متخصصین کار آمد شرکت نفت فلات قاره پس از ۱۰سال توقف با وجود برخی محدودیت‌ها ازجمله مشکلات تامین کالا، استفاده از خدمات حفاری پیمانکاران خارج از کشور از جمله ژل پلاگ ، با اتکا به دانش و توان مدیریتی، کادر مهندسی و نیروهای عملیات حفاری شرکت DCI با نگاه به داخل و استفاده از امکانات، تخصص، دانش و تجربیات پیمانکاران بومی کشور به منظور تامین کالا و خدمات فنی، این چاه با موفقیت به تولید رسید.

مدیرعامل شرکت دیریلینگ اینترنشنال ادامه داد: هم اکنون تولید نفت از این چاه بیش از  ۲ هزار و ۷۵۰ بشکه در روز و یک میلیون و ۷۰۰ میلیون فوت مکعب گاز در روز است.

مصالح کشور و تولید نفت در اولویت امور

ثقفی افزود: از آنجایی که انجام فعالیت های تولیدی و توسعه ای در حوزه آب های مرزی خلیج فارس از اهمیت بالایی برخوردار است شرکت DCI با هدف صیانت از منافع ملی پذیرفت در کنار پروژه سیری ۳ چاه میدان نفتی نصرت را با دکل DCI-1 تعمیر کند هرچند که این تصمیم روند رو به رشد پروژه سیری را کند خواهد کرد با این وجود در راستای افزایش تولید، درخواست  شرکت نفت فلات قاره برای استفاده از دکل  DCI-1در میدان نصرت در برنامه کاری شرکت  DCIقرار گرفت.

وی با اشاره به اینکه در راستای اجرای این پروژه تمام تلاش برای بومی سازی و تجهیز کردن دکل حفاری برای کار با گل سنگین (براساس مستندات سازنده، دکل های DCI-1&DCI-2  توان کار با  گل سنگین بالای  120PCF را ندارند) انجام شد.

وی تصریح کرد: شرکت DCI برای اولین بار در کشور اقدام به ساخت اجیتیتورهای عمودی برای گل حفاری تا ۱۵۵PCF کرد.

مدیرعامل شرکت دیریلینگ اینترنشنال اضافه کرد: این دستگاه از نظر کیفیت و عملکرد با نمونه خارجی آن کاملا قابل رقابت بوده و در تمام دکل های خشکی و دریایی قابل استفاده است؛ در عین حال کاهش ۴ برابری هزینه ها در مقایسه با نمونه های خارجی را در بر داشته است.

ثقفی اعلام کرد: طبق برنامه ریزی انجام شده با اتمام پروژه سیری  نفت حاصل از این پروژه روزانه به میزان ۱۶ هزار بشکه در روز خواهد رسید که طی هفته اتی تولید روزانه  تجمعی از چاه های تکمیل شده در پروژه سیری بیش از ۱۰ هزار بشکه در روز می رسد  این در حالی است که با تکمیل ۳ چاه تزریقی در میدان سیوند توسط شرکت DCI، توان تزریق آب در منطقه سیری ۱۲ هزار بشکه در روز در راستای صیانت از تولید افزایش یافته است.

تولید روزانه حدود ۵ هزار بشکه نفت و ۴ میلیون فوت مکعب گاز حاصل از پروژه سیری

وی اشاره کرد: گاز حاصل از تولید پروژه سیری  در میدان اسفند حدود ۴ میلیون فوت مکعب گاز در روز است که می تواند به عنوان خوراک NGL سیری مورد استفاده قرار می گیرد که با اتمام عملیات حفاری و تکمیل چاه های  E1P6و   E3P4  توسط شرکت DCI  در میدان اسفند تولید  نفت در این میدان ۵ هزار بشکه در روز افزایش یافته است.

مدیرعامل شرکت دیریلینگ اینترنشنال تشریح کرد: شرکت DCI دارای ۲ دکل ملکی و یک استجاری است که دکل DCI-1 هم اکنون بر روی سکوی ایلام ۳ ودکل Well Target نیز بر روی سکوی  نصر ۵ در حال حفاری هستند که دکل DCI-1 پس از اتمام چاه های خود و بر اساس توافق های صورت گرفته با کارفرما در میدان نصرت در راستای حفظ و افزایش تولید منطقه سیری مشغول به فعالیت خواهد شد.

ثقفی افزود: دستگاه حفاری DCI2 نیز در میدان  ابوذر مشغول حفاری بوده است که قرارداد آن با شرکت مپنا امسال به اتمام رسید پس از آن تعمیرات اساسی بر روی دکل انجام و کلاس دکل تمدید شد و این دکل طی هفته آتی در میدان فروزان کنار سکوی F9 قرار می گیرد.

تعمیر پایه فوروارد دکل DCI-2 برای اولین بار

وی با اشاره به اینکه دستگاه حفاری DCI-2 طی ۲ مرحله یک بار در سال ۱۳۹۶ در هنگام پهلوگیری به سکوی اقماری در میدان فروزان به دلیل مشکل در سیستم کنترل JACKING دچار مشکل شد، ادامه داد: که این مشکل باعث صدمه به پایه فوروارد شد و بار دیگر در سال گذشته در هنگام پهلوگیری به سکوی نصر به علت رفتار ناپایدار بستر دریا و شکست لایه زیر پایه دچار مشکل شده بود که با همت تیم فنی شرکت DCI  این دستگاه با وجود مشکلات مذکور با بهترین راندمان در پروژه های شرکت نفت فلات قاره  مشغول به کار بود.

مدیرعامل شرکت دیریلینگ اینترنشنال افزود: در نهایت در زمان توقف ایجاد شده بین پایان پروژه متروکه سازی چاه های میدان ابوذر تا شروع پروژه فروزان در هنگام عملیات بازرسی و تمدید گواهینامه های دستگاه، کار بازرسی و بروز آوری پایه های دستگاه حفاریDCI-1  نیز انجام و برای اولین بار تکنولوژی بازرسی و تعمیر و ترمیم پایه های دستگاه های حفاری دریایی در ایران توسط شرکت DCI  انجام و بومی شد.

ثقفی تصریح کرد: با هماهنگی انجام شده در تمام بخش های شرکت عملیات بازرسی تجهیزات اساسی و تمدید گواهینامه های دستگاه در کوتاه ترین زمان ممکن در کمتر از ۲ ماه به سرانجام رسید و دستگاه هم اکنون آماده حرکت به سمت پروژه جدید در میدان فروزان است.

وی خاطرنشان کرد: درآینده جزئیات بیشتر در خصوص عملیات پیچیده تعمیر پایه دکل با استفاده از توان و مدیریت داخلی در دسترس همکاران صنعت حفاری  قرار خواهد گرفت.

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=163952

دیدگاهتان را بنویسید

Please enter your comment!
Please enter your name here